PROJEKT UCHWAŁY NA NWZA
Raport nr 33 / 2002
Zarząd Spółki "POLIFARB CIESZYN-WROCŁAW" SA przekazuje projekt Uchwały na NWZA, które odbędzie się w dniu 20 grudnia 2002 r.
Uchwała Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polifarb Cieszyn-Wrocław S.A. w sprawie wyrażenia zgody na użycie części kapitału zapasowego i utworzenia funduszu rezerwowego na wypłatę dywidendy
Na podstawie art. 396 § 4 i 5 w związku z art. 348 § 1 ksh oraz § 32 Statutu Spółki i uchwały Rady Nadzorczej Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy POLIFARB Cieszyn-Wrocław S.A. uchwala co następuje:
1.Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polifarb Cieszyn-Wrocław S.A. wyraża zgodę na użycie kapitału zapasowego w kwocie 13.214.000 złotych stanowiącej część zysku za 2000 r. wskazanej w uchwale nr 19 Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 5 czerwca 2001r., na utworzenie kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy Spółki.
2.W zakresie wskazanym w ust. 1 znosi się kapitał zapasowy.
3.Środki zgromadzone na powyższym kapitale rezerwowym mogą być przeznaczone na inne cele niż wypłata dywidendy.
4. O każdorazowym przeznaczeniu środków zgromadzonych w kapitale rezerwowym decyduje Walne Zgromadzenie.
Uchwałę podjęto ................... głosami "za", przy ................... głosach przeciwnych i ..................... głosach wstrzymujących się.
Uzasadnienie Uchwały:
Przepisy kodeksu spółek handlowych w art. 348 stwarzają możliwość tworzenia funduszu rezerwowego na wypłatę dywidendy. Jednak utworzenie takiego funduszu rezerwowego nie oznacza natychmiastowej wypłaty środków finansowych dla akcjonariuszy w postaci dywidendy. Środki utworzonego funduszu rezerwowego nadal pozostają w obrocie Przedsiębiorstwa Spółki. Dokonana na przestrzeni ostatnich kilku lat restrukturyzacja Przedsiębiorstwa Spółki powinna w przyszłości przynieść wymierne efekty, którymi częściowo Spółka zamierza się podzielić z akcjonariuszami. Decyzja w tym względzie zostanie podjęta jeżeli analiza wyników finansowych Spółki potwierdzi zasadność uruchomienia wypłaty dywidendy. Zawsze o tym będzie decydować Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w drodze uchwały.
Data sporządzenia raportu: 12-12-2002