Polisa od A/H1N1

GN
opublikowano: 26-11-2009, 00:00

Szczepionki na świńską grypę kupić nie można, więc Interrisk kusi ubezpieczeniem.

Szczepionki na świńską grypę kupić nie można, więc Interrisk kusi ubezpieczeniem.

Liczba chorych na grypę rośnie, a wraz z nią kolejka chętnych do zarobienia. Firmy farmaceutyczne od wielu tygodni próbują przekonać Ministerstwo Zdrowia do zakupu szczepionki. Na razie bezskutecznie. Teraz okazję do zarobku wypatrzył Interrisk, ubezpieczyciel z grupy Vienna Insurance Group. Od 1 grudnia wprowadza ubezpieczenie od ryzyka zachorowania na grypę A/H1N1. Opakowanie marketingowe dla zwyklej polisy medycznej? Wygląda na to, że nie. Według naszych informacji, produkt jest ściśle powiązany z ryzykiem tej jednej choroby. Czy znajdą się chętni do kupienia polisy?

— Wielkich pieniędzy firma na tym raczej nie zrobi. Ale dobrze, jeśli ubezpieczyciel odpowiada na potrzeby społeczne. Na pewno jest jakaś grupa ludzi, którą taka polisa uspokoi, a to jedna z funkcji ubezpieczeń. Z pewnością to też dobry chwyt marketingowy — mówi Marcin Z. Broda, analityk Ogma, firmy monitorującej rynek ubezpieczeń.

Od pewnego czasu Interrisk stawia na ubezpieczenia zdrowotne. Przy okazji półrocznych wyników spółka chwaliła się, że ma już 15-procentowy udział w tym segmencie rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu