„Polish Vodka”na cenzurowanym w Rosji

WST
06-08-2014, 13:52

Rosyjski Urząd Patentowy (Rospatent) poinformował, że tamtejsza Izba Sporów Patentowych potwierdziła odmowę zarejestrowania firmie Polska Wódka Sp. z o.o. znaku towarowego, donosi portal mail.ru.

Polska firma ubiegała się o dokonanie rejestracji znaku w odniesieniu do towarów sklasyfikowanych według nomenklatury Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług (ICGS) w kategoriach 33. (napoje alkoholowe) oraz 35. (reklama, zarządzanie).

źródło: trademarks.justia.com
Wyświetl galerię [1/2]

źródło: trademarks.justia.com

Znak towarowy to złożony symbol, składający się z elementów słownych „Polish” i „Vodka” oraz elementu graficznego, który jest połączeniem stylizowanego wizerunku przecinających się kłosów zbóż nad którymi umieszczone są litery V i P.

Według rosyjskiego urzędu nie zostały jednak spełnione kryteria, gdyż oba słowa mają szerokie znaczenie i nie mogą być chronione oraz mogą wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.

Z taką interpretacją nie zgadza się polski podmiot dowodząc, że Urzędy Patentowe w Stanach Zjednoczonych i Australii nie miały takich obiekcji i wydały pozytywne decyzje w sprawie przyznania ochrony prawnej tego znaku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Polish Vodka”na cenzurowanym w Rosji