Politechnika Warszawska uruchamia studia… razem z przedsiębiorstwem

opublikowano: 26-05-2017, 15:16
aktualizacja: 26-05-2017, 15:17

Energoelektronika to nowy kierunek studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej. Model nauczania został opracowany wspólnie z firmą Medcom. Eksperymentalny projekt kładzie duży nacisk na praktyczny wymiar edukacji i dopasowanie programu do faktycznych potrzeb rynku.

Ostatnio wiele się mówi o potrzebie łączenia świata biznesu i nauki oraz konieczności większego dopasowania programów nauczania do wymogów rynku pracy i przemysłu. Politechnika Warszawska (PW) i firma Medcom, producent urządzeń energoelektronicznych, od słów przechodzą właśnie do działania. Jednostki te wspólnie opracowały program studiów podyplomowych w zakresie energoelektroniki. Ich przedstawiciele zapewniają, że jest to pierwsza w kraju tego typu inicjatywa. Rekrutacja już się rozpoczęła. Studia mają wystartować w październiku 2017 r. 

- Zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami, studia mają wprowadzić absolwentów na rynek pracy oraz przygotować do tego, by w przyszłości mogli samodzielnie projektować urządzenia energoelektroniczne. Stąd aż 360 godzin zajęć w ciągu jednego roku, czyli dwa razy więcej niż w przypadku typowych studiów podyplomowych realizowanych przez polskie uczelnie. Słuchacze poznają najnowsze osiągnięcia w naszej dziedzinie, ale zdecydowana większość zajęć będzie miała wymiar praktyczny i będą je prowadzić najlepsi naukowcy z naszej uczelni oraz doświadczeni projektanci i konstruktorzy, na co dzień pracujący w Medcom – wyjaśnia dr Jacek Rąbkowski, kierownik studiów podyplomowych Energoelektronika na PW.

W programie nauczania nacisk postawiono na pracę w laboratoriach, wykorzystanie symulacji komputerowych oraz naukę przez praktykę.

- Część zajęć będzie odbywała się w naszym nowym centrum szkoleniowo-laboratoryjnym i będą prowadzili je nasi najlepsi projektanci i konstruktorzy, posiadający wieloletnie doświadczenie w opracowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań energoelektronicznych w Polsce i na świecie. Firma Medcom niemal 30 lat temu została założona przez konstruktorów Politechniki Warszawskiej, z którą do dziś jesteśmy bardzo mocno związani, a większość naszych pracowników to właśnie jej absolwenci – zaznacza Joanna Nichthauser, koordynator studiów w Medcom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu