Politycy wsparli obóz byków

opublikowano: 28-08-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Na europejskich parkietach przeważał wczoraj optymizm, a wszystko za sprawą ministra finansów Niemiec Wolfganga Schäuble, który zapowiedział, że dwie największe gospodarki Unii Europejskiej utworzą grupę roboczą mającą wzmocnić fiskalną i monetarną unię strefy euro.

Po spotkaniu w Berlinie z ministrem finansów Francji Pierre Moscoviciem poinformował również, że oba kraje będą szukać sposobów pobudzenia wzrostu gospodarczego. Rano nastroje inwestorów popsuł nieco odczyt indeksu nastrojów niemieckiego biznesu Ifo, który w sierpniu spadł czwarty miesiąc z rzędu do poziomu najniższego od marca 2010 r.

Europejskie parkiety wspierały wiadomości zza oceanu.

Inwestorzy nadal wierzą w kolejnedziałania stymulujące Rezerwy Federalnej. Wbrew twierdzeniom niektórych ekspertów, spodziewają się potwierdzenia tego na rozpoczynającym się w piątek sympozjum w Jackson Hole. Dodatkowo bycze nastroje podsyca Charles Evans. Szef Fedu w Chicago powtórzył, że jego zdaniem, bank centralny powinien natychmiast przywrócić zakupy obligacji i kontynuować je, dopóki nie dojdzie do spadku stopy bezrobocia.

W poniedziałek akcje Deutsche Banku i BNP Paribas zyskiwały co najmniej 2,5 proc. O ponad 8 proc. rosły akcje Nokii na wieść o tym, że jej rywal — Samsung Electronics, naruszył patent Apple’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Politycy wsparli obóz byków