Politycy żwawo machają miotłami

opublikowano: 29-12-2015, 22:00

Tegoroczne roszady kadrowe zdominowała zmiana władzy.

Głębokie zmiany na szczytach narodowych czempionów nie oznaczają, że prywatny biznes pogrążył się w personalnym marazmie. Jakże ubogo wyglądała kadrowa karuzela w 2014 r. przy tempie wymiany ludzi u sterów biznesu w ostatnich miesiącach. Złośliwi dodadzą, że wysyp nowych prezesów to efekt trwania i sukcesów pewnego kluczowego obecnie w Polsce prezesa. Nowych szefów ma lub wkrótce będzie mieć połowa spółek z WIG20. Zmiana na szczytach władzy wraz z hasłem dobrej zmiany pociągnęła za sobą największą kadrową rewolucję od ośmiu lat. Poniżej prezentujemy plejadę tych, którzy przekazują rządy, i nowych (czasem nowych-starych) osób, które właśnie biorą w ręce stery naszych narodowych, gospodarczych czempionów. To od ich determinacji, talentu, zaangażowania i wizji będzie zależała duża część wyczekiwanego dalszego wzrostu polskiego PKB. Jednak w medialnym ferworze walki nie umknęło nam, że nie tylko politycy brali się w ostatnich czasach za personalne roszady. Na szachownicach największych prywatnych firm zarządzanych przez globalne koncerny czy lokalnych krezusów też pojawiły się niebagatelne figury. Jest jeszcze druga, mniej przyjemna, strona kadrowej karuzeli: z dnia na dzień okazało się, że na rynku nie brakuje doświadczonych kapitanów schodzących z pokładów spółek z udziałem skarbu państwa. Ich nazwiska już zaczynają krążyć w plotkach po szerokich wodach prywatnego biznesu. Taki stan gry ucieszy każdego kadrowego kronikarza, bowiem zapowiada wysyp zaskakujących nominacji w 2016 r.

Polityka zassała znaczące nazwisko z biznesu. Spółki skarbu państwa wciąż zasysają, tkwiąc w ogniu zmian. Zmiana warty potrwa zapewne do wiosny

W spółkach skarbu państwa zmiany zaczęły się od samej góry. Gdy kadrową miotłę w ręce chwycił Dawid Jackiewicz, nowy minister MSP, fala zmian przetoczyła się przez kilkanaście znaczących organizacji. Nie bez znaczenia dla dynamiki roszad na prezesowskich stołkach było również anonsowanie Mateusza Morawieckiego jako wicepremiera i ministra rozwoju czy Krzysztofa Tchórzewskiego jako ministra energii oraz Anny Streżyńskiej w roli ministra cyfryzacji. Bez wątpienia transfer Morawieckiego z prezesury BZ WBK to najbardziej spektakularne wydarzenie kadrowe w administracji publicznej od lat. Co więcej, trudno znaleźć osobę, która krytykowałaby kandydaturę postaci nr 2 w rządzie Beaty Szydło. W tej sytuacji mało kto pamięta o burzliwych wydarzeniach z zimy 2015 r., gdy po strajku górników Jarosław Zagórowski z hukiem wyleciał z Jastrzębskiej Spółki Węglowej i koniec końców na dziś to Tomasz Gawlik jest trzecim szefem JSW w ostatnich 10 miesiącach. Publikę w Warszawie zdecydowanie bardziej poruszyło odejście Sebastiana Mikosza z LOT, któremu nie w smak była ministerialna indolencja w kwestiach prywatyzacjinarodowego przewoźnika. Szerokim echem odbiły się także ostatnie dymisje kilku zadomowionych w biznesowym światku menedżerów mogących pochwalić się nie lada sukcesami — z posadą pożegnał się Andrzej Klesyk z PZU, Jacek Krawiec z Orlenu czy Jakub Karnowski z Grupy PKP, a wraz z nimi odchodzą ich bliscy współpracownicy. Werwy do zmian nie brakuje też w segmencie energetyki. Nowe wizytówki wydrukowały swoim prezesom PGNiG (Piotr Woźniak za Mariusza Zawiszę) czy Tauron (Remigiusz Nowakowski za Jerzego Kurellę). W kilku przypadkach media spekulują o następcach tych, którzy popadli w niełaskę Dawida Jackiewicza. Weźmy taką Energę, gdzie karuzelę nakręcali jeszcze ministrowie mianowani przez koalicję PO-PSL — w kwietniu odwołano Mirosława Bielińskiego, po nim nastąpił Andrzej Tersa, który właśnie stracił pracę. Trwa konkurs na nowego szefa i zaskoczenia nie będzie, jeśli wygra go obecny p.o. prezesa Roman Pionkowski. Enea też znalazła się w fazie konkursowej po odwołaniu Krzysztofa Zamasza. P.o. szefa jest więc już Wiesław Piosik — i tak niespodziewanie wygra on konkurs na prezesa Enei. Wczoraj minister skarbu potwierdził też nieoficjalne informacje „PB”, że zmiana czeka również PGE — najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Marka Woszczyka jest Henryk Baranowski. A gdy nowy prezes największej spółki energetycznej zechce odwiedzić PGE Narodowy, to ugości go Jakub Opara, nowy — a jakże — prezes spółki PL.2012+, zarządzającej stadionem.

KARUZELA W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA

Piotr Woźniak - prezes PGNiG

Remigiusz Nowakowski - prezes Tauronu

Wojciech Jasiński - prezes PKN Orlen

Krzysztof Zamasz - były prezes Enei

Mirosław Bieliński - były prezes Energi

Jakub Karnowski - były prezes PKP

Andrzej Klesyk - były prezes PZU

Sebastian Mikoszb - były prezes LOT

Dariusz Lubera - były prezes Tauronu

 

KARUZELA W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA

Piotr Woźniak - prezes PGNiG

Remigiusz Nowakowski - prezes Tauronu

Wojciech Jasiński - prezes PKN Orlen

Krzysztof Zamasz - były prezes Enei

Mirosław Bieliński - były prezes Energi

Jakub Karnowski - były prezes PKP

Andrzej Klesyk - były prezes PZU

Sebastian Mikoszb - były prezes LOT

Dariusz Lubera - były prezes Tauronu

 

DOMINIK LIBICKI

Oo śmierci Jana Kulczyka stery w Kulczyk Investments mocno ścisnął Sebastian Kulczyk i szybko zorientował się, że jego wizja potrzebuje nowych egzekutorów. Sięgnął więc po menedżera sprawdzonego już w wielkim, rodzinnym biznesie. Dominik Libicki, były dyrygent w Cyfrowym Polsacie, wkrótce zostanie członkiem ścisłego zarządu Kulczyk Investments.

MACIEJ TYBURA

Wiatr zmian zawiał także w jednej z perełek w portfelu Kulczyk Investments — chemicznym Ciechu. Doświadczony Dariusz Krawczyk po 3 latach stracił stanowisko, zastąpił go Maciej Tybura, dotychczasowy członek zarządu. Sebastian Kulczyk postawił mu dwa ambitne zadania: wejście w nowe segmenty produktów i wypłynięcie na międzynarodowe wody.

DARIUSZ KRAWCZYK

Po tym, czego dokonał w Ciechu, był całkiem łakomym kąskiem dla firm szukających speca od szybkiej restrukturyzacji. Nic więc dziwnego, że Dariusz Krawczyk prosto ze stajni Kulczyka trafił do Polnordu, w którym formalnie stery obejmie 1 lutego. Na razie więc skupuje akcje deweloperskiej spółki, podbijając kurs.

TOBIAS SOLORZ

Sporo ostatnio się też działo w kadrach drugiej najbogatszej familii spod flagi biało-czerwonej. Po głośnym rozstaniu z Dominikiem Libickim Zygmunt Solorz-Żak zdecydował się na mieszankę własnego DNA i świeżej krwi spoza korporacji. Prezesem Cyfrowego Polsatu został więc Tobias Solorz, a do zarządu dołączyła Agnieszka Odorowicz, dotychczas zarządzająca Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

KATARZYNA MUSZKAT

Twórca Polsatu mieszał kadry także w energetyce, gdzie w zarządzie Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów- -Konin od października trwa niezły kołowrotek. Solorz-Żak wymienił wieloletnią prezes Katarzynę Muszkat, mianując Janusza Kaliszyka. Ale Kaliszyka już nie ma, jest p.o. prezesa Wojciech Piskorz. Co się ostało? Problemy z energetyką opartą na czarnym złocie.

MACIEJ WITUCKI

Skoro transfer Dominika Libickiego ochrzciliśmy mianem wielkiego powrotu do biznesu, to nie mniej ciekawy zaliczył Maciej Witucki. Były włodarz Lukas Banku i Orange Polska od dwóch lat konsekwentnie odrzucał oferty pracy w korporacjach czy oddziałach globalnych firm. Dał się jednak namówić przez dobrych znajomych na dowodzenie Work Service’em. Zostaje ponadto w nadzorze Orange.

ADAM SAWICKI

A skoro o telekomunikacji mowa, to nie sposób nie zauważyć zmiany warty w T-Mobile Polska. Adam Sawicki przyszedł do T-Mobile z rozgrzanego stołka w Netii. Cele ma jasne: zrestrukturyzować niemieckiego giganta nad Wisłą oraz nadać nowy blask nieco zaniedbanej marce, by zatrzymać odpływ krwi do m.in. sieci Play.

GRAŻYNA PIOTROWSKA-OLIWA

„Taki drugi Play” — odpowiada Grażyna Piotrowska-Oliwa, pytana o to, w którą stronę chce skierować łódkę zwaną Virgin Mobile Polska. Wirtualny operator komórkowy pozyskał nietuzinkową osobowość, mającą tchnąć w niego nieco świeżego ducha ą la Richard Branson. Na efekty działalności menedżerki poczekamy zapewne dopiero do przyszłej jesieni.

PAWEŁ SOBKÓW

Reanimacja pacjenta — taką misję w giełdowym Hawe dostał Paweł Sobków. Próbował nie tylko restrukturyzacji i układu ze ścigającymi spółkę wierzycielami. W grę wchodził np. wykup menedżerski. Sprawy nabrały ostatnio nieciekawego obrotu, wróble ćwierkają, że Hawe szykuje się do ogłoszenia upadłości. Sobków zrezygnował z posady lekarza.

IZABELA DEPCZYK

Niemałe wewnętrzne konflikty stoją za rezygnacją Izabeli Depczyk z szefowania Artnews (d. Abbey House). Jeszcze jesienią, wspierana przez amerykańsko-rosyjskich inwestorów, roztaczała wizję rozwoju serwisów internetowych o sztuce i debiutu na Deutsche Börse. Po jej rezygnacji notowania głośnej spółki z NewConnect szorują po historycznym dnie.

KONRAD PANKIEWICZ

W zupełnie innym nastroju z GPW odchodzi Konrad Pankiewicz, współtwórca i akcjonariusz SMT. Przez ostatnie lata przesuwał środek ciężkości biznesu w stronę technologii i usług, porzucając branżę reklamową. Spółkę pozostawił w rękach Moncefa Khanfira, dotychczasowego współpracownika z Francji. To właśnie nad Sekwaną SMT ma święcić triumfy w 2016 r.

MARIUSZ BOROWIAK

Tylko część władzy w swojej firmie oddał Wiesław Włodarski. Twórca FoodCare (m.in. napoje Black) ściągnął do Zabierzowa Mariusza Borowiaka, by jako dyrektor zarządzający wyprowadził firmę z chudych lat. Jeśli do lata dwie osobowości u szczytu władzy popracują wespół w zespół, możemy oczekiwać ofensywy FoodCare.

ADAM MOKRYSZ

W drugą stronę niż FoodCare poszedł inny lokalny spożywczy gigant. To Adam z czwartego pokolenia Mokryszów stanął na czele Mokate, zastępując Marka Tarnowskiego, który prezesował przez 15 lat. Przy czym Adam Mokrysz to nie świeżak — od 2009 r. zasiada w zarządzie rodzinnego koncernu, odpowiadając za światową ekspansję.

PAWEŁ JAGUŚ

Menedżerskim młokosem nie był na pewno, wieloletni prezes giełdowego Qumaka. Do spółki przyszedł w 1991 r. jako specjalista elektronik. Rezygnację złożył po 10 latach szefowania spółce mającej niemal 0,6 mld zł rocznych przychodów. Spekuluje się, że Paweł Jaguś po prostu wybrał spokojną emeryturę zamiast codziennej nerwówki.

ALEKSANDER KUTELA

W oku cyklonu wciąż jest na pewno Aleksander Kutela, od sierpnia nowy szef Grupy Onet. Do spółki z grupy Ringier Axel Springer Media przyszedł z HBO i z miejsca rzucił się w wir rywalizacji z Grupą Wirtualna Polska o palmę internetowego pierwszeństwa. Jej wynik wciąż pozostaje otwartą kwestią.

JANUSZ DASZCZYŃSKI

W przypadku Janusza Daszczyńskiego, mianowanego w lipcu prezesem TVP, wyniki biznesowe nie mają specjalnego znaczenia. Zgodnie z tradycją, telewizja publiczna to jeden z najcenniejszych politycznych łupów każdej kolejnej ekipy rządzącej. Dlatego choć po wyborach Daszczyński stara się lawirować na kruchym lodzie, to w kuluarach mówi się o nim per „trafiony-zatopiony”.

MATEUSZ MORAWIECKI

Mateusz Morawiecki, nowy wicepremier, ma swoje ambicje — udowodnienia, że menedżer może ujarzmić polityczne buldogi pod dywanem. Po odejściu z lukratywnej posady w BZ WBK deklaruje wizję, siłę i determinację, by trwale zreformować polską gospodarkę. Wszyscy się zastanawiają, czy zdoła się odnaleźć w politycznych realiach. Nie uda się? Biznes przyjmie go z otwartymi rękoma.

TOMASZ BOGUS

Większość kolegów z dawnej branży wicepremiera preferuje tradycyjną ścieżkę kariery. Taki Tomasz Bogus, były prezes Banku Pocztowego, objął stery w BGŻ BNP Paribas. To ma być dobry człowiek na trudne czasy po fuzji BNP z BGŻ. Za kilka kwartałów okaże się, czy w sieci zastawione przez Tomasza Bogusa złapały się rzesze nowych klientów.

DARIUSZ DANILUK

Dariusz Daniluk jako były wiceminister finansów zapewne mógłby udzielić Mateuszowi Morawieckiemu kilku cennych wskazówek. Nie ma jednak specjalnie na to czasu, bo w maju z przytupem powrócił do bankowości (wcześniej pracował m.in. w BGŻ i NBP). Jako prezes BOŚ Banku nawołuje do odbudowy zaufania Polaków do sektora finansowego.

RAFAŁ PLUTECKI

Budować potężne start-upy nad Wisłą — z takim przekazem pracęzaczyna Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw stworzonego przez Google’a. W kampusie wykluwać się mają globalne start-upy made in Poland. Tu też narodzić ma się pierwszy polski tzw. jednorożec, czyli firma technologiczna o wycenie powyżej 1 mld USD.

KRZYSZTOF KRAWCZYK

Jeśli polska ziemia wyda spektakularny sukces w sektorze nowych technologii, to przy jego pielęgnowaniu obecny będzie Krzysztof Krawczyk, jeden z weteranów polskiego rynku private equity. W mijającym roku odszedł z bardzo aktywnego funduszu Innova do nowo otwartego biura CVC (inwestora w PKP Energetyka). I zapewne już szykuje głośny deal.

DOMINIK LIBICKI

Oo śmierci Jana Kulczyka stery w Kulczyk Investments mocno ścisnął Sebastian Kulczyk i szybko zorientował się, że jego wizja potrzebuje nowych egzekutorów. Sięgnął więc po menedżera sprawdzonego już w wielkim, rodzinnym biznesie. Dominik Libicki, były dyrygent w Cyfrowym Polsacie, wkrótce zostanie członkiem ścisłego zarządu Kulczyk Investments.

MACIEJ TYBURA

Wiatr zmian zawiał także w jednej z perełek w portfelu Kulczyk Investments — chemicznym Ciechu. Doświadczony Dariusz Krawczyk po 3 latach stracił stanowisko, zastąpił go Maciej Tybura, dotychczasowy członek zarządu. Sebastian Kulczyk postawił mu dwa ambitne zadania: wejście w nowe segmenty produktów i wypłynięcie na międzynarodowe wody.

DARIUSZ KRAWCZYK

Po tym, czego dokonał w Ciechu, był całkiem łakomym kąskiem dla firm szukających speca od szybkiej restrukturyzacji. Nic więc dziwnego, że Dariusz Krawczyk prosto ze stajni Kulczyka trafił do Polnordu, w którym formalnie stery obejmie 1 lutego. Na razie więc skupuje akcje deweloperskiej spółki, podbijając kurs.

TOBIAS SOLORZ

Sporo ostatnio się też działo w kadrach drugiej najbogatszej familii spod flagi biało-czerwonej. Po głośnym rozstaniu z Dominikiem Libickim Zygmunt Solorz-Żak zdecydował się na mieszankę własnego DNA i świeżej krwi spoza korporacji. Prezesem Cyfrowego Polsatu został więc Tobias Solorz, a do zarządu dołączyła Agnieszka Odorowicz, dotychczas zarządzająca Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

KATARZYNA MUSZKAT

Twórca Polsatu mieszał kadry także w energetyce, gdzie w zarządzie Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów- -Konin od października trwa niezły kołowrotek. Solorz-Żak wymienił wieloletnią prezes Katarzynę Muszkat, mianując Janusza Kaliszyka. Ale Kaliszyka już nie ma, jest p.o. prezesa Wojciech Piskorz. Co się ostało? Problemy z energetyką opartą na czarnym złocie.

MACIEJ WITUCKI

Skoro transfer Dominika Libickiego ochrzciliśmy mianem wielkiego powrotu do biznesu, to nie mniej ciekawy zaliczył Maciej Witucki. Były włodarz Lukas Banku i Orange Polska od dwóch lat konsekwentnie odrzucał oferty pracy w korporacjach czy oddziałach globalnych firm. Dał się jednak namówić przez dobrych znajomych na dowodzenie Work Service’em. Zostaje ponadto w nadzorze Orange.

ADAM SAWICKI

A skoro o telekomunikacji mowa, to nie sposób nie zauważyć zmiany warty w T-Mobile Polska. Adam Sawicki przyszedł do T-Mobile z rozgrzanego stołka w Netii. Cele ma jasne: zrestrukturyzować niemieckiego giganta nad Wisłą oraz nadać nowy blask nieco zaniedbanej marce, by zatrzymać odpływ krwi do m.in. sieci Play.

GRAŻYNA PIOTROWSKA-OLIWA

„Taki drugi Play” — odpowiada Grażyna Piotrowska-Oliwa, pytana o to, w którą stronę chce skierować łódkę zwaną Virgin Mobile Polska. Wirtualny operator komórkowy pozyskał nietuzinkową osobowość, mającą tchnąć w niego nieco świeżego ducha ą la Richard Branson. Na efekty działalności menedżerki poczekamy zapewne dopiero do przyszłej jesieni.

PAWEŁ SOBKÓW

Reanimacja pacjenta — taką misję w giełdowym Hawe dostał Paweł Sobków. Próbował nie tylko restrukturyzacji i układu ze ścigającymi spółkę wierzycielami. W grę wchodził np. wykup menedżerski. Sprawy nabrały ostatnio nieciekawego obrotu, wróble ćwierkają, że Hawe szykuje się do ogłoszenia upadłości. Sobków zrezygnował z posady lekarza.

IZABELA DEPCZYK

Niemałe wewnętrzne konflikty stoją za rezygnacją Izabeli Depczyk z szefowania Artnews (d. Abbey House). Jeszcze jesienią, wspierana przez amerykańsko-rosyjskich inwestorów, roztaczała wizję rozwoju serwisów internetowych o sztuce i debiutu na Deutsche Börse. Po jej rezygnacji notowania głośnej spółki z NewConnect szorują po historycznym dnie.

KONRAD PANKIEWICZ

W zupełnie innym nastroju z GPW odchodzi Konrad Pankiewicz, współtwórca i akcjonariusz SMT. Przez ostatnie lata przesuwał środek ciężkości biznesu w stronę technologii i usług, porzucając branżę reklamową. Spółkę pozostawił w rękach Moncefa Khanfira, dotychczasowego współpracownika z Francji. To właśnie nad Sekwaną SMT ma święcić triumfy w 2016 r.

MARIUSZ BOROWIAK

Tylko część władzy w swojej firmie oddał Wiesław Włodarski. Twórca FoodCare (m.in. napoje Black) ściągnął do Zabierzowa Mariusza Borowiaka, by jako dyrektor zarządzający wyprowadził firmę z chudych lat. Jeśli do lata dwie osobowości u szczytu władzy popracują wespół w zespół, możemy oczekiwać ofensywy FoodCare.

ADAM MOKRYSZ

W drugą stronę niż FoodCare poszedł inny lokalny spożywczy gigant. To Adam z czwartego pokolenia Mokryszów stanął na czele Mokate, zastępując Marka Tarnowskiego, który prezesował przez 15 lat. Przy czym Adam Mokrysz to nie świeżak — od 2009 r. zasiada w zarządzie rodzinnego koncernu, odpowiadając za światową ekspansję.

PAWEŁ JAGUŚ

Menedżerskim młokosem nie był na pewno, wieloletni prezes giełdowego Qumaka. Do spółki przyszedł w 1991 r. jako specjalista elektronik. Rezygnację złożył po 10 latach szefowania spółce mającej niemal 0,6 mld zł rocznych przychodów. Spekuluje się, że Paweł Jaguś po prostu wybrał spokojną emeryturę zamiast codziennej nerwówki.

ALEKSANDER KUTELA

W oku cyklonu wciąż jest na pewno Aleksander Kutela, od sierpnia nowy szef Grupy Onet. Do spółki z grupy Ringier Axel Springer Media przyszedł z HBO i z miejsca rzucił się w wir rywalizacji z Grupą Wirtualna Polska o palmę internetowego pierwszeństwa. Jej wynik wciąż pozostaje otwartą kwestią.

JANUSZ DASZCZYŃSKI

W przypadku Janusza Daszczyńskiego, mianowanego w lipcu prezesem TVP, wyniki biznesowe nie mają specjalnego znaczenia. Zgodnie z tradycją, telewizja publiczna to jeden z najcenniejszych politycznych łupów każdej kolejnej ekipy rządzącej. Dlatego choć po wyborach Daszczyński stara się lawirować na kruchym lodzie, to w kuluarach mówi się o nim per „trafiony-zatopiony”.

MATEUSZ MORAWIECKI

Mateusz Morawiecki, nowy wicepremier, ma swoje ambicje — udowodnienia, że menedżer może ujarzmić polityczne buldogi pod dywanem. Po odejściu z lukratywnej posady w BZ WBK deklaruje wizję, siłę i determinację, by trwale zreformować polską gospodarkę. Wszyscy się zastanawiają, czy zdoła się odnaleźć w politycznych realiach. Nie uda się? Biznes przyjmie go z otwartymi rękoma.

TOMASZ BOGUS

Większość kolegów z dawnej branży wicepremiera preferuje tradycyjną ścieżkę kariery. Taki Tomasz Bogus, były prezes Banku Pocztowego, objął stery w BGŻ BNP Paribas. To ma być dobry człowiek na trudne czasy po fuzji BNP z BGŻ. Za kilka kwartałów okaże się, czy w sieci zastawione przez Tomasza Bogusa złapały się rzesze nowych klientów.

DARIUSZ DANILUK

Dariusz Daniluk jako były wiceminister finansów zapewne mógłby udzielić Mateuszowi Morawieckiemu kilku cennych wskazówek. Nie ma jednak specjalnie na to czasu, bo w maju z przytupem powrócił do bankowości (wcześniej pracował m.in. w BGŻ i NBP). Jako prezes BOŚ Banku nawołuje do odbudowy zaufania Polaków do sektora finansowego.

RAFAŁ PLUTECKI

Budować potężne start-upy nad Wisłą — z takim przekazem pracęzaczyna Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw stworzonego przez Google’a. W kampusie wykluwać się mają globalne start-upy made in Poland. Tu też narodzić ma się pierwszy polski tzw. jednorożec, czyli firma technologiczna o wycenie powyżej 1 mld USD.

KRZYSZTOF KRAWCZYK

Jeśli polska ziemia wyda spektakularny sukces w sektorze nowych technologii, to przy jego pielęgnowaniu obecny będzie Krzysztof Krawczyk, jeden z weteranów polskiego rynku private equity. W mijającym roku odszedł z bardzo aktywnego funduszu Innova do nowo otwartego biura CVC (inwestora w PKP Energetyka). I zapewne już szykuje głośny deal.

Inne ciekawe transfery A.D. 2015

Tomasz Szopa za Adama Sawickiego w Netii 
Skok kadrowy w sieci Żabka: Krzysztof Andrzejewski za Jacka Roszyka 
Eric Poirier prezesem Makro Cash & Carry 
Manuel Rougeron rządzi i dzieli w NC+ 
Katarzyna Zawodna prezesem Skanska 
CEE Rafał Baran szefem 4fun Mediów 
Tomasz Kowalski za sterami upadającego Merlina z grupy Czerwona Torebka 
Ippei Sakaguchi prezesem Wedla, zarząd producenta słodyczy już bez Polaków
Janusz Smołka zastąpił Roberta Wojdynę na stanowisku prezesa giełdowego Konsorcjum Stali 
Nowe otwarcie w Małpce — Janusz Lella za Macieja Szturemskiego

Inne ciekawe transfery A.D. 2015

Tomasz Szopa za Adama Sawickiego w Netii 
Skok kadrowy w sieci Żabka: Krzysztof Andrzejewski za Jacka Roszyka 
Eric Poirier prezesem Makro Cash & Carry 
Manuel Rougeron rządzi i dzieli w NC+ 
Katarzyna Zawodna prezesem Skanska 
CEE Rafał Baran szefem 4fun Mediów 
Tomasz Kowalski za sterami upadającego Merlina z grupy Czerwona Torebka 
Ippei Sakaguchi prezesem Wedla, zarząd producenta słodyczy już bez Polaków
Janusz Smołka zastąpił Roberta Wojdynę na stanowisku prezesa giełdowego Konsorcjum Stali 
Nowe otwarcie w Małpce — Janusz Lella za Macieja Szturemskiego

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane