Polka awansuje w europejskich strukturach SAP

opublikowano: 25-04-2019, 21:00

Kinga Piecuch, która od 2014 r. jest prezesem SAP Polska, od 1 maja obejmie funkcję Head of General Business and Global Channel w Europie Środkowo Wschodniej, w tym Austrii.

Kolejny polski menedżer pnie się w globalnych strukturach. Kinga Piecuch, jedna z najbardziej doświadczonych menedżerek w polskiej branży IT, za kilka dni obejmie ważną funkcję w naszym regionie. W nowej roli Kinga Piecuch będzie odpowiadała za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Austrii, oraz sieci partnerów SAP w tym regionie. Do czasu ogłoszenia następcy, będzie łączyła tę rolę z dotychczasowymi obowiązkami prezes SAP Polska. 

Przed objęciem kierownictwa SAP Polska Kinga Piecuch przez blisko osiem lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM.
Zobacz więcej

Bogate doświadczenie:

Przed objęciem kierownictwa SAP Polska Kinga Piecuch przez blisko osiem lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM. fot. ARC

Kinga Piecuch ma 20-letnie doświadczenie w branży nowych technologii. Stanowisko prezesa SAP w Polsce objęła w 2014 roku, kiedy spółka była lokalnym oddziałem zatrudniającym 140 osób i koncentrującym się na sprzedaży oraz implementacji rozwiązań. Obecnie SAP w Polsce zatrudnia około 600 osób a w jego strukturach znajdują się także dwa centra rozwoju oprogramowania w Gliwicach i Krakowie. 

- Gdy obejmowałam stery w SAP Polska byliśmy postrzegani jako dostarczyciel rozwiązań tylko dla dużych firm i korporacji. Teraz około 50 proc. wszystkich klientów SAP w Polsce to małe i średnie firmy. Jestem dumna ze wszystkiego, co osiągnęliśmy i wierzę, że w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej mamy jeszcze wiele dobrego do zrobienia dla segmentu MŚP, który w strategii SAP zajmuje istotne miejsce - mówi Kinga Piecuch. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu