Polka globalnym dyrektorem Google for Startups

opublikowano: 25-07-2019, 22:00

Warszawa ma szansę wybić się na mapie startupowych biznesów Google’a. Z tutejszego Campusu zarządzana będzie globalna sieć ośrodków wsparcia technologicznych przedsiębiorców, działających w ramach programu Google for Startups.

Dodatkowo, na jego czele stanie Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, która od 2013 r. była dyrektorem krajowego oddziału firmy. Poza warszawskim ośrodkiem podlegać będą jej Campusy zlokalizowane w Tokio, Tel Awiwie, Sao Paulo, Madrycie, Londynie i Seulu.

Zobacz więcej

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor programu Google for Startups

Fot. Marek Wiśniewski

„To wyróżnienie dla roli, jaką już teraz pełni Warszawa — stolica, która może inspirować inne miejsca na świecie i w której powstają start-upy o przełomowym potencjale. Rosnąć będzie nasz know-how, globalna sieć powiązań i udział w światowej gospodarce cyfrowej” — komentuje w komunikacie nowa szefowa programu Google for Startups.

Zaznacza, że inicjatywa Google for Startups obejmuje 125 krajów. Google współpracuje z ponad 50 inkubatorami, akceleratorami i przestrzeniami coworkingowymi. Dotychczas firmy działające tylko w warszawskim Campusie pozyskały od inwestorów 70 mln zł na rozwój, utworzyły przy tym ponad 2,3 tys. miejsc pracy. Agnieszkę Hryniewicz-Bieniek na stanowisku dyrektora Google w Polsce zastąpi Artur Waliszewski, jednocześnie piastujący funkcję dyrektora biznesowego w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu