Polka pokieruje firmą IKEA w Chinach

Martłomiej Mayer
opublikowano: 10-06-2018, 22:00

Anna Pawlak-Kuliga, która od prawie dwóch lat szefowała firmą IKEA w Polsce, od września obejmie stanowisko prezesa grupy IKEA w Chinach.

Anna Pawlak-Kuliga, która od prawie dwóch lat szefowała firmą IKEA w Polsce, od września obejmie stanowisko prezesa grupy IKEA w Chinach.

Ze skandynawskim koncernem związana jest od 10 lat. Najpierw pracowała w Wielkiej Brytanii, pięć lat temu przeniosła się do Polski, gdzie była członkiem zarządu, później wiceprezesem firmy IKEA Retail, wczeszcie — od września 2016 r. — prezesem. Przed nią żadna Polka nie pełniła tej funkcji.

Pod jej rządami IKEA otworzyła sklep w Lublinie, zaczęła przygotowania do otwarcia trzeciej warszawskiej placówki i uruchomiła nowe kanały sprzedaży, w tym internetowy. Sama Anna Pawlak-Kuliga za swoje kluczowe osiągnięcia uważa podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 20 zł i doprowadzenie do tego, że połowę stanowisk kierowniczych w spółce zajmują kobiety, a połowę mężczyźni. Jej mającą nastąpić we wrześniu przeprowadzkę do azjatyckiego oddziału można uznać za awans — Chiny to dla grupy IKEA największy rynek na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Martłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Polka pokieruje firmą IKEA w Chinach