Polka w domu na drugim etacie

PAP
19-02-2008, 08:22

Polki pracują średnio sześć godzin. Później przez półtorej godziny gotują, 30 minut zmywają, ponad 2 godziny i 40 min spędzają na innych pracach domowych. Nie zmienia się to od 10 lat, pisze "Życie Warszawy".

Najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego nie zostawia na mężczyznach suchej nitki. Wynika z niego, że aktywne zawodowo kobiety poświęcają na zajęcia domowe 4 godziny 45 minut dziennie. Tymczasem ich mężowie przeznaczają na pracę w domu tylko połowę tego czasu. Pod tym względem gorzej od Polek mają tylko Włoszki, Estonki, Węgierki, Słowenki i Hiszpanki.

- W naszym kraju ciągle pokutuje stereotyp matki Polki, która pierze, gotuje i wychowuje dzieci. W naszych gospodarstwach domowych kobiety nawet usterki naprawiają częściej niż mężczyźni, mówi współautor badań Władysław Łagodziński. Ale dodaje też, że statystycznie mężczyźni pracują zawodowo o godzinę dłużej. Na zajmowanie domem poświęcają dwie i pół godziny - łącznie pracują więc 9 godz. 25 min., a kobiety 10 godz. 45 min. Różnica to godzina i 20 min. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polka w domu na drugim etacie