Polkomtel depcze po piętach Orange

MEW
opublikowano: 08-12-2008, 13:31

Do pozyskania na komórkowym rynku jest jeszcze 3-4 mln klientów – ocenia operator sieci Plus, który marzy o pierwszym miejscu na rynkowym podium.

Polkomtel, operator sieci Plus, spodziewa się, że na koniec roku będzie miał 14,8-14,9 mln klientów.

- Mam nadzieję, że w czwartym kwartale przynajmniej się zrównoważymy pod względem liczby klientów z operatorem sieci Orange – mówi Krzysztof Kilian, wiceprezes Polkomtela.

Na koniec trzeciego kwartału Polkomtel prawie dogonił lidera rynku PTK Centertel, operatora sieci Orange. Firmy miały odpowiednio 14,023 i 14,054 mln klientów. Pod względem rentowności Polkomtel (który ma więcej bardziej dochodowych klientów abonamentowych) był minimalnie lepszy.

Wiceprezes Polkomtela spodziewa się, że w przyszłym roku rynek wzrośnie o kilka procent - zarówno pod względem przychodów, jak i liczby klientów.

- Nastąpi istotna zmiana charakteru rynku. Nasycenie rynku sprawi, że walka o klienta będzie trudniejsza i że będzie trzeba zwiększyć nakłady na ten cel. Do pozyskania jest jeszcze 3-4 mln klientów – mówi Krzysztof Kilian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane