Polmos Żyrardów jednak nie upadnie

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 1998-11-03 00:00

Polmos Żyrardów jednak nie upadnie

Warszawska spółka Euro Agro wycofała z sądu w Sieradzu wniosek o ogłoszenie upadłości Polmosu z Żyrardowa.

Firma z Warszawy zarzucała żyrardowskimu Polmosowi, że ten bezprawnie używa wzoru butelki opatentowanej przez Euro Agro. W butelce tej Polmos sprzedawał eksportowy szlagier — wódkę Belvedere. Przedsiębiorstwa wzajemnie domagały się odszkodowań.

— Nie mamy już żadnych roszczeń w stosunku do firmy Euro Agro i vice versa. Mamy też nadzieję, że sąd w Łodzi, przed którym odbędzie się w tym tygodniu rozprawa, przyzna nam prawo do znaku towarowego Belvedere — informuje Jerzy Wódz, dyrektor Polmosu Żyrardów.

Szef przedsiębiorstwa spirytusowego z Żyrardowa nie zamierza jednak ujawnić wyników finansowych firmy.

— Mogę jedynie powiedzieć, że odzyskaliśmy płynność finansową — dodaje dyrektor Wódz.

Żyrardowski Polmos złożył już wniosek o komercjalizację do Ministerstwa Skarbu Państwa i być może jeszcze w tym miesiącu zostanie podjęta decyzja w tej sprawie. KJ