Polna skazana na hossę (ANALIZA TECHNICZNA)

Kontynuacja zwyżek to najbardziej prawdopodobny scenariusz dla notowań Polnej, wynika z analizy technicznej.

Zwyżkujący kanał, widoczny na wykresie notowań Polnej. Źródło danych: Bloomberg.
Zobacz więcej

Zwyżkujący kanał, widoczny na wykresie notowań Polnej. Źródło danych: Bloomberg.

W poniedziałek kurs Polnej znalazł się najwyżej od prawie sześciu lat. To najprawdopodobniej jeszcze nie koniec hossy na akcjach reprezentującej przemysł maszynowy spółki. Dzisiejszy skok notowań oznaczał wybicie kursu górą z kanału zwyżkującego, opisującego ostanie kilkanaście miesięcy hossy.

Podstawowym scenariuszem jest kontynuacja zwyżek. Potwierdzeniem, że on się realizuje, będzie utrzymanie w najbliższych dniach kursu powyżej pułapu 20,50 zł. W modelowym przypadku wybicie powinno wynieść kurs do góry o odległość równą szerokości kanału, co oznacza, że zasięgiem zwyżek powinien być pułap 25,50 zł.
Zwyżkujący kanał, widoczny na wykresie notowań Polnej. Źródło danych: Bloomberg.

Sygnałem ostrzegawczym byłby powrót kursu do wnętrza formacji, czyli jego zejście poniżej wartości 20,50 zł. W mniej prawdopodobnym scenariuszu spadkowym należałoby się spodziewać krótkoterminowych zniżek w rejon dolnego ograniczenia kanału (16,00 zł). Mimo dotkliwej korekty wciąż nie oznaczałoby to końca tendencji zwyżkującej, jednak zapowiadałoby odwleczenie nowych rekordów o wiele miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polna skazana na hossę (ANALIZA TECHNICZNA)