Polnord bije rekordy

opublikowano: 09-01-2018, 22:00

W 2017 r. deweloper sprzedał 1389 lokali, czyli najwięcej w swojej 40-letniej historii.

W minionym roku nabywców znalazło o ponad 35 proc. więcej mieszkań Grupy Polnord niż w 2016 r. Deweloper ustanowił także rekord w liczbie mieszkań wprowadzonych do sprzedaży, uruchamiając inwestycje na prawie 1700 lokali, o 700 więcej niż przed rokiem.

Dariusz Krawczyk
Marek Wiśniewski

— Korzystamy z hossy, jaka wciąż panuje na rynku deweloperskim. Obecny wynik przybliża nas do zapisanego w naszej strategii założonego celu sprzedaży 1500 lokali w 2019 r. Dysponujemy dużym bankiem ziemi, który na bieżąco uzupełniamy o atrakcyjnie położone działki w największych polskich aglomeracjach — mówi Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu. Według danych Grupy Emmerson, dobra passa deweloperów trwa w najlepsze. W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu w całym 2017 r. powinno zostać sprzedanych ponad 60 tys. mieszkań.

— Największy wkład w tegoroczną statystykę wniosą deweloperzy, którzy obserwując ogromny popyt na mieszkania,efektywnie odpowiadali na zgłaszane zapotrzebowanie, sprawnie uruchamiając nowe inwestycje i przygotowując kolejne. W efekcie zarówno liczba mieszkań, na które otrzymali pozwolenia, jak też te, które rozpoczęli budować, wzrośnie w porównaniu z bardzo intensywnym 2016 r. o około 25 proc. Widoczne stają się już efekty coraz liczniejszych budów rozpoczynanych w poprzednich latach. W 2017 r. deweloperzy oddadzą do użytku około 13 proc. więcej mieszkań niż w poprzedzającym go roku — mówi Jarosław Skoczeń, pełnomocnik zarządu Grupy Emmerson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane