Polnord rezygnuje z usług KB Dom

opublikowano: 02-03-2018, 14:06
aktualizacja: 02-03-2018, 14:12

Deweloper kończy współpracę z Korporacją Budowlaną Dom i uruchamia własną spółkę celową, która zajmie się generalnym wykonawstwem.

Firma KB Dom była generalnym wykonawcą pięciu z 15 budów realizowanych obecnie przez Grupę Polnord.  Jak napisano w komunikacie, odstąpienie od umowy  z KB DOM uzasadnione było „koniecznością zapłaty bezspornych należności podwykonawców przez spółki zależne od Polnord, zwłoką w realizacji robót w stosunku do terminów określonych w umowach oraz wystąpieniem okoliczności obiektywnie uzasadniających obawę pogorszenia się sytuacji finansowej KB Dom skutkującej niemożnością realizowania przez nią umów zgodnie z ich postanowieniami”.

Deweloper poinformował jednocześnie o uruchomieniu jednej ze swoich spółek celowych (obecnie w trakcie zmiany nazwy na Polnord Construction), która zajmie się generalnym wykonawstwem inwestycji przejętych od KB DOM. Będą to Studio Morena i  Fotoplastykon etap I w Gdańsku, Neptun II etap II w Ząbkach pod Warszawą oraz Osiedle Tęczowy Las II  budynek 7 i budynek 8 w Bartągu koło Olsztyna.

- Odstąpienie od umów i  przejęcie roli generalnego wykonawcy przez spółkę Polnord Construction stanowi gwarancję prawidłowej i terminowej realizacji powierzonych jej inwestycji. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie ciągłości budów i zakończenie ich w terminach zawartych w umowach deweloperskich – zapewnia Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu.

Spółka KB Dom odmówiła nam komentarza w sprawie zakończenia współpracy z deweloperem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu