Polpol.pl wspiera rodzimy biznes

opublikowano: 06-11-2018, 22:00

Ruszyła platforma pośrednicząca w sprzedaży produktów polskich firm. Celem jest wypromowanie przedsiębiorców znad Wisły.

Polpol.pl to platforma, która ułatwia zakup polskich produktów. Założył ją Przemysław Pawlak, który od kilku lat wspiera ideę patriotyzmu gospodarczego.

— Zależy mi na realizowaniu postaw patriotycznych, ale nie poprzez górnolotne hasła, noszenie koszulek opatrzonych symbolami narodowymi czy klasyfikowanie ludzi pod kątem ich światopoglądu lub wyborów politycznych. Patriotyzm gospodarczy to codzienność, w której dokonujemy pozornie drobnych wyborów — kupujemy polskie produkty, wspierając naszą gospodarkę, jedziemy rowerem do pracy, dbając o środowisko, czy też uczciwie płacimy podatki — wyjaśnia Przemysław Pawlak.

Polpol.pl gromadzi polskich producentów. Dzięki temu potencjalni klienci mogą sprawnie wyszukać rodzime marki oraz skorzystać z ich oferty w jednym miejscu, zamiast przeszukiwać pojedyncze sklepy internetowe. Platforma ma na celu wypromowanie w sieci rodzimych firm.

— Polskim producentom trudno konkurować z globalnymi koncernami. Ograniczają ich wysokie koszty promocji i niewielki zasięg, który są w stanie osiągnąć w sieci — w porównaniu z markami posiadającymi sklepy na całym świecie — mówi Przemysław Pawlak. Firmy, których produkty sprzedawane są za pośrednictwem platformy, dobierane są przez jej twórców według — jak sami zapewniają — jakości produktów.

Platforma Polpol.pl zrzesza w tej chwili blisko 100 producentów, ale wciąż przybywają nowi. Można za jej pośrednictwem kupić ubrania, meble, ręcznie robione akcesoria do domu, produkty dla dzieci i mam oraz naturalne kosmetyki. Jak wynika z danych Open Research, coraz więcej konsumentów wybiera polskie produkty. W 2016 r. robiło tak sześciu na dziesięciu badanych, a rok później — siedmiu na dziesięciu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu