Polska branża IT przymierza się do wyjścia w świat

opublikowano: 14-08-2013, 00:00

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Forum Klastrów IT będzie zachętą do zwiększenia współpracy krajowych firm z podmiotami z zagranicy.

Eureka Technology Park zaprasza przedstawicieli sektora IT, nie tylko działających w modelu klastrowym, do udziału w drugiej już edycji Międzynarodowego Forum Klastrów IT.

Dwudniowa impreza odbędzie się 8-9 października 2013 r. w siedzibie organizatora, w Dąbrowie koło Poznania. W tym roku zaproszenie skierowane jest w szczególności do podmiotówzainteresowanych rozszerzaniem działalności i rozwojem na podstawie o współpracy o zasięgu regionalnym i europejskim. Pierwszego dnia Forum eksperci podejmą dyskusję na temat internacjonalizacji klastrów, możliwości zwiększenia konkurencyjności na arenie międzynarodowej na podstawie działalności klastrowej oraz strategii promocji na zagranicznych rynkach. W programie przewidziano również bloki związane z finansowaniem działalności klastrowej.

Wśród zapowiadanych prelegentów m.in.: prof. Rudolf Heggenmueller, przewodniczący klastra technologicznego ITEA2, dr Piotr Ratajczyk, dyrektor marketingu strategicznego w Eureka Group. Po sekcjach eksperckich, drugiego dnia zaplanowano wystąpienia praktyków, w tym przedstawicieli Ogólnopolskiego Klastra e-Zdrowie i stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka (Klaster IT). Udział w Forum jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

8-9.10 W tych dniach, na Międzynarodowym Forum Klastrów IT, przedstawiciele branży będą dyskutować o rynku i budowaniu konkurencyjności poprzez międzynarodową współpracę.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy