Polska chce od UE rekompensaty dla producentów rolnych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-12-2005, 10:53

Polska wystąpi do Unii Europejskiej o rekompensaty dla producentów rolnych, którzy stracili na zakazie eksportu żywności do Rosji. Poinformował o tym w Sejmie wiceminister rolnictwa Lech Różański.

Polska wystąpi do Unii Europejskiej o rekompensaty dla producentów rolnych, którzy stracili na zakazie eksportu żywności do Rosji. Poinformował o tym w Sejmie wiceminister rolnictwa Lech Różański.

Minister odpowiadał na pytanie SLD w tej sprawie. Lech Różanski dodał, że w połowie przyszłego tygodnia spotkają się polscy i rosyjscy eksperci, którzy mają omówić zaistniałą sytuację i przygotować spotkanie ministrów rolnictwa obu krajów. Wiceminister Różański poinformował, że w ministerstwie pracuje zespół, który ma oszacować straty, poniesione w przez polskich producentów.

Kilka tygodni temu Rosja wprowadziła zakaz importu mięsa i produktów mięsnych oraz produktów roślinnych z Polski. Tłumaczyła to fałszowaniem przez polskich producentów świadectw weterynaryjnych i fitosanitarnych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane