Czytasz dzięki

Polska firma IT otwiera oddział w Chinach

opublikowano: 12-08-2019, 22:00

TenderHut wszedł do Azji. Oddział w chińskim Guangzhou będzie wdrażać oprogramowanie laboratoryjne.

TenderHut, jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek IT, otworzyła w Guangzhou w Chinach pierwsze przedstawicielstwo na Dalekim Wschodzie. Polska firma poprzez spółkę zależną Solution4Labs zaoferuje na miejscu wdrażanie oprogramowania laboratoryjnego. W biurze w Guangzhou, jednym z największych ośrodków przemysłowych, w ubiegłym tygodniu pojawili się pierwsi pracownicy. Docelowo ma ich być ponad dwudziestu. — Chiński oddział jest dziewiątym zagranicznym biurem grupy kapitałowej TenderHut, ale pierwszym na kontynencie azjatyckim. To nasz punkt startowy i z pewnością będziemy go rozbudowywać. Przez ostatnie pół roku przygotowań do otwarcia biura wiele się nauczyliśmy i teraz chcemy przenieść te doświadczenia na pozostałe spółki wchodzące w skład grupy — mówi Robert Strzelecki, prezes grupy TenderHut.

Grupa kapitałowa TenderHut, którą kieruje Robert Strzelecki, w ostatnim
zestawieniu tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie (FT1000)
zajęła najwyższe miejsce z polskich spółek
Zobacz więcej

WZROSTOWA SPÓŁKA:

Grupa kapitałowa TenderHut, którą kieruje Robert Strzelecki, w ostatnim zestawieniu tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie (FT1000) zajęła najwyższe miejsce z polskich spółek Fot. ARC

Aby rozpoznać rynek, firma brała udział w misjach gospodarczych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Robert Strzelecki szacuje, że — aby w ogóle myśleć o jakiejkolwiek działalności w Chinach — trzeba na pierwsze wizyty zaplanować budżet wysokości 30 do 50 tys. USD.

— To nakłady na start. Sama obecność także nie jest tania. 650 dolarów to przykładowy miesięczny koszt jednego stanowiska pracy w coworkingu — mówi prezes.

Potencjał rynku jest jednak ogromny. Firma Solution4Labs zaczyna z kontraktem na wdrożenie systemu laboratoryjnego w ponad 100 ośrodkach badawczych na terenie całego kraju.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane