„Polska jest na drodze do wielkiego sukcesu”

Argumenty, dla których jego towarzystwo inwestuje w Polsce, podaje główny zarządzający US Global Investors Frank Holmes.

Polskie aktywa mają w należącym do US Global Investors funduszu Europy Wschodzącej drugi co do wielkości udział po tureckich. Nieprzypadkowo - twierdzi Frank Holmes, główny zarządzający i prezes towarzystwa.

istockphoto.com

- Kraj rozwija się stabilnie od upadku komunizmu w 1989 r. – napisał specjalista w komentarzu.

W ciągu ostatnich 10 lat Polska stale rozwijała się szybciej od krajów strefy euro, a dynamika wzrostu gospodarczego ani razu nie spadła poniżej zera, zauważa Frank Holmes. Wzrost napędzają jedne z najniższych płac w Unii Europejskiej oraz wysokiej jakości siła robocza. Dzięki nim wielu niemieckim przedsiębiorstwom bardziej opłaca się produkować w Polsce niż w Chinach.

Według niego ostatnio do inwestycji nad Wisłą zagranicznych inwestorów zachęciły sankcje wobec Rosji, które przypomniały, że Polska jest bezpieczniejszym miejscem dla ich pieniędzy. Do końca przyszłej dekady mamy szanse awansować do grona 20 największych gospodarek świata.

- Jeżeli miałbym wskazać, który kraj potrafi przezwyciężyć wojnę i ciężkie czasy, byłaby to Polska. Przez wieki najeżdżana przez sąsiadów, nie mogła znaleźć swojego miejsca w świecie. Jednak po 25 latach pokoju i stabilności Polska wreszcie jest na drodze do wielkiego sukcesu, wspinając się szybciej niż jakikolwiek inny kraj w regionie i nie pokazując żadnych oznak spowolnienia – napisał Frank Holmes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane