Polska napędza zyski IKEA

opublikowano: 07-12-2016, 10:02

Ikea Group, szwedzka sieć meblowa, odnotowała 20-procentowy wzrost zysków w 2016 r., informuje ft.com.

Było to możliwe dzięki mocnej sprzedaży w Chinach. Zysk netto IKEA wzrósł do 4,2 mld EUR w minionym roku rozrachunkowym przy wzroście sprzedaży na 27 z 28 rynków, na których działa firma.

Przychody wzrosły w tym czasie o 7,4 proc. do rekordowego poziomu 35,1 mld EUR. Najszybszy wzrost IKEA odnotowała w Polsce, a także Chinach, Australii i Kanadzie.

Twórca legendarnego regalu Billy ogłosił również plany zainwestowania 1 mld EUR w projekty środowiskowe, w tym w sieć zaopatrzenia, co łącznie przyczyni się do wzrostu nakładu inwestycji w ten obszar działalności spółki do 3 mld EUR.

Jedną z większych zmian w 70-letniej historii IKEA są mniejsze sklepy oraz punkty odbioru towarów zlokalizowane w centrach miast. W ciągu 12 miesięcy do końca sierpnia, powstało 12 sklepów nowego typu oraz 19 punktów odbioru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, FT.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu