Polska spółka pozyskała 80 mln EUR finansowania

opublikowano: 14-05-2019, 09:47

DocPlanner pozyskał w najnowszej rundzie finansowania 80 mln EUR (344,3 mln zł), donosi serwis tech.eu.

Wiodącymi inwestorami byli One Peak Partners oraz Goldman Sachs Private Capital Investing, a uczestniczyli w rundzie również dotychczasowi udziałowcy spółki: Piton Capital i ENERN Investments, donosi tech.eu przypominając, że DocPlanner pozyskał już łącznie 130 mln EUR kapitału.

Piotr Radecki
fot. Marek Wiśniewski

W kwietniu Puls Biznesu informował, że DocPlanner, którego polskim fundamentem jest zarządzany przez Piotra Radeckiego ZnanyLekarz.pl, przymierza się do kolejnej rundy finansowania.

- W drugim kwartale chcemy zorganizować kolejną rundę finansowania, w której wezmą udział dotychczasowi i nowi inwestorzy. Trudno na razie mówić o konkretnych kwotach, ale na pewno chcemy przeznaczyć około 50 mln zł z tej rundy na przejęcie włoskiej spółki z branży - mówił wówczas Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.

DocPlanner działa w 15 krajach, a w 8 ma własne biura sprzedażowe. Piotr Radecki mówił, że spółka ma ponad 53 tys. płacących klientów, z czego prawie 14 tys. w Polsce. Tech.eu pisze, że DocPlanner obsługuje obecnie 30 mln pacjentów i każdego miesiąca pośredniczy w umawianiu 1,5 mln wizyt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, tech.eu

Polecane