Polska Strefa Inwestycji robi sobie reklamę

opublikowano: 03-11-2019, 22:00

Udało się w końcu porozumieć spółkom zarządzającym strefami: zrzuciły się na kampanię reklamową za ponad milion złotych.

14 spółek zarządzających Specjalnymi Strefami Ekono micznymi (SSE) od lat zachęca do inwestycji. Dotychczas robiły to najczęściej na własną rękę, a ostatni wspólny projekt z 2014 r. niektóre uważały za nieudany. Podejmowane od ubiegłego roku próby wspólnej promocji kończyły się fiaskiem, bo trudno było porozumieć się, kto i ile ma zapłacić. Jednak w końcu się udało: w stacjach telewizyjnych (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat News, TV Republika, Superstacja oraz powiązanych z nimi korporacyjnie kanałach AXN White, BBC Earth, CBS Europa, History 2, Polsat Doku, Polsat Sport, Polsat Viasat History i TV Trwam) można zobaczyć spoty reklamujące Polską Strefę Inwestycji. Trwa również kampania w Google AdWords i Display.

— Koordynatorem kampanii, wspólnie prowadzonej przez Specjalne Strefy Ekonomiczne, jest Agencja Rozwoju Przemysłu, która działa na mocy porozumienia ze wszystkimi strefami. Łączny budżet wynosi 1 170 000 zł brutto. Kampania potrwa do wyczerpania budżetu, najpóźniej do końca grudnia bieżącego roku — informuje biuro prasowe Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nadzorującego strefy ekonomiczne.

Z informacji „PB” wynika, że strefy złożyły się po równo, czyli po ok. 90 tys. zł. W ubiegłym roku pojawił się pomysł, by składka wynosiła od 400 tys. wzwyż i zależała np. od powierzchni strefy lub liczby wydanych decyzji. Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu zarządza trzema strefami ekonomicznymi: mielecką, tarnobrzeską, a od niedawna także starachowicką. Pozostałe strefy to spółki skarbu państwa, w których udziałowcami są również samorządy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane