Polski charakter w żelbecie

DI, Rz
opublikowano: 12-11-2009, 11:08

Indywidualiści z zamiłowaniem do prowizorki. Taki obraz Polaków – i polskiej architektury – wyłania się z londyńskiej wystawy „Open: Poland. Architecture and Identity”.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, centralne miejsce na otwartej w październiku wystawie zajmuje archiwalne zdjęcie falowca, który znajduje się na gdańskim osiedlu Przymorze. Fotografia jest olbrzymia, od podłogi do sufitu, tak by oddać ogrom budynku – architektoniczna gąsienica ma długość ok. 10 boisk do piłki nożnej i ponad 5000 mieszkańców.

Zobacz więcej

Gdański falowiec budzi na Zachodzie duże zainteresowanie.

Oprócz falowca zwiedzający ekspozycję mogą podziwiać model warszawskiego Stadionu Dziesięciolecia, na którym w 1989 roku utworzono słynny Jarmark Europa.

Bazar jak wiele tymczasowych obiektów w naszym kraju przetrwał 20 lat.
Wystawę zorganizował Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu Polska! Year, składającego się z ponad 200 różnych imprez promujących polską kulturę w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Rz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu