Polski faktoring szybko rośnie

Finansowanie

W ciągu ostatnich dwóch lat Polski rynek faktoringu awansował z 11. na 8. miejsce, osiągając 2,5 proc. udziału w rynku unijnym — wynika z danych Europejskiej Federacji Faktoringu i Finansowania Handlu.

Natomiast na przestrzeni lat 2009-2013 obrót faktorów w Polsce zwiększył się o 165 proc. Oznacza to średnio 27 proc. dynamiki wzrostu rocznego w ciągu ostatnich czterech lat. W poprzednim roku wzrost wyniósł 16 proc., w porównaniu z 5,3 proc. wzrostu w UE.

— Co prawda Polska nie ma tak dużych obrotów jak Wielka Brytania (24 proc. udziału i 308 mld EUR), Francja (16 proc. i 200 mld EUR), Włochy (14 proc. i 178 mld EUR) czy Niemcy (14 proc. i 171 mld EUR), ale wynika to głównie z faktu, że kraje te mają dużo wyższe PKB od Polski, a to jest głównym determinantem obrotu faktoringowego — twierdzi Andrzej Żbikowski, prezes ING Commercial Finance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Polski faktoring szybko rośnie