Polski smart home w singapurskich szkołach

opublikowano: 26-03-2019, 22:00

Systemy inteligentnego budownictwa marki Fibaro zostały uznane w azjatyckim kraju za… pomoc naukową. Korzystają z nich szkoły średnie.

Singapurskie ministerstwo edukacji, idąc z duchem czasu, już kilka lata temu zdecydowało o wprowadzeniu do edukacji na poziomie szkół średnich bloków tematycznych związanych z rozwojem najnowszych technologii — zwraca uwagę poznańska firma Fibaro, przejęta w lipcu 2018 r. przez włoską grupę Nice, a specjalizująca się w produkcji systemów automatyki budynkowej i smart home. Jej systemy są wykorzystywane w sześciu tamtejszych szkołach i pomagają uczniom w zrozumieniupodstaw technologii internetu rzeczy, a konkretnie — inteligentnego budownictwa. Firma zapowiada, że w tym roku jej urządzenia trafią do pięciu kolejnych placówek.

„Inicjatywa jest częścią singapurskiego programu Smart Nation rozpoczętego w 2014 r. Jego celem jest wykorzystanie potencjału technologii m.in. do zwiększenia zdolności ludzi do odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku poprzez uczenie ich nowoczesnych technologii” — czytamy w komunikacie Fibaro.

Spółka dostarczyła do singapurskich szkół średnich po kilkanaście zestawów m.in. z czujnikami ruchu, urządzeniami do zarządzania oświetleniem oraz po jednym profesjonalnym laboratorium. Liczy, że w przyszłości będzie mogła na podobnych zasadachwspółpracować również z uczelniami wyższymi. Fibaro już wcześniej nawiązało kontakt m.in. z Politechniką Nanyang czy Singapurskim Uniwersytetem Technologii i Designu i włączało się w realizowane przez nie projekty. System spółki z Poznania wykorzystywany jest np. w badaniach z zakresu automatyki budynkowej i powierzchni biurowych.

Fibaro prowadzi sprzedaż na ponad stu rynkach na całym świecie. Na mapie jej aktywności dominują Polska, Niemcy, Holandia, Norwegia i Francja. Spółka niedawno pochwaliła się, że jej produktami zainteresował się operator telekomunikacyjny z Japonii — firma Kddi. Zawarty kontrakt zakłada włączenie stworzonych w Polsce urządzeń z segmentu smart home do oferty nowego kontrahenta.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu