Polski urzędnik coraz sympatyczniejszy

AR, PAP
opublikowano: 20-12-2017, 17:39
aktualizacja: 20-12-2017, 17:40

Ponad 60 proc. Polaków ocenia, że zostało sprawnie obsłużonych w urzędzie – wynika z ostatnich badań CBOS. Coraz częściej oceniamy urzędników jako „sprawnych” i „kompetentnych”.

Pani (lub pan) z okienka w niejednym polskim żarcie występowała jako symbol niekompetencji i braku życzliwości. Nasza ocena pracy urzędników  w ostatnich latach jednak bardzo się zmieniła. Zdecydowanie na korzyść – wynika z ostatnich badań CBOS. 

Zobacz więcej

Fot. Pixaby

Większość ankietowanych (61 proc.) przynajmniej raz w tym roku załatwiała konkretną sprawę w urzędzie. Więcej niż co trzeci (36 proc.) bywał w nich kilka razy. 

Jak wskazuje CBOS, obecnie częściej niż przed pięcioma laty interesanci deklarują zadowolenie ze sposobu załatwienia sprawy, z którą przyszli do urzędu, twierdząc, że obsłużono ich sprawnie i od razu (od 2012 r. wzrost z 51 do 61 proc.). Jednocześnie zmalał odsetek respondentów, którzy co prawda załatwili swoją sprawę, ale skarżyli się na uciążliwość i mnożenie trudności przez urzędników (z 11 do 7 proc.), oraz tych, którym nie udało się załatwić sprawy (z 7 do 3 proc.).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu