Polskie obligacje straciły najwięcej

MD
opublikowano: 04-10-2011, 00:00

KRYZYS NA RYNKACH

European Federation of Financial Analyst Societies i Bloomberg wyliczyły, że polskie obligacje staniały w trzecim kwartale o 15,8 proc. To wynik w dolarach amerykańskich. Obligacje Hiszpanii staniały w tym samym okresie o 6,2 proc.

– Ludzie wycofują pieniądze z polskiego rynku z powodu obaw pogłębienia się kryzysu w Eurolandzie, który jest największym partnerem handlowym Polski – mówi Ronald Schneider, menedżer funduszu obligacji w Raiffeisen Kapitalanlage z Wiednia.

Złoty w trzecim kwartale bardzo osłabł. Przed interwencją NBP z 21 października był najsłabszy od 27 miesięcy. Dmitri Barinov z Union Investment Privatfonds we Frankfurcie uważa jednak, że słabość złotego może pomóc w utrzymaniu eksportu. – Wzrost słabnie, ale wciąż jest daleko do recesji. W krótkiej perspektywie obligacje mogą tanieć, ale w długiej ich wyceny mogą się wydawać atrakcyjne – twierdzi Dmitri Barinov.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Polskie obligacje straciły najwięcej