Polskie Tatry będą cudze

MAG
opublikowano: 22-11-2010, 00:00

Na sprzedaż jest pakiet akcji w firmie, która ma hotele, pensjonaty i aquapark w Zakopanem.

Na sprzedaż jest pakiet akcji w firmie, która ma hotele, pensjonaty i aquapark w Zakopanem.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ogłosiło przetarg na doradcę prywatyzacyjnego przy sprzedaży 71,87 proc. akcji spółki Polskie Tatry. Pozostałe udziały należą do miasta Zakopane.

— Doradca sporządzi analizy i zarekomenduje najwłaściwszy tryb prywatyzacji. Chcemy zaprosić inwestorów jeszcze w pierwszym półroczu 2011 — mówi Piotr Koszewski z biura prasowego MSP.

Spółka jest poważnym graczem na rynku usług turystycznych. Działa od 20 lat, oferuje usługi hotelarskie, gastronomiczne i rekreację, wynajmuje nieruchomości, prowadzi też handel detaliczny. W Zakopanem ma dwa pensjonaty na zboczu Antałówki w pobliżu — również należącego do Polskich Tatr — aquaparku, obiekty w okolicach Doliny Białego (Willa Pan Tadeusz, Willa Zosia, Pensjonat Telimena i Pensjonat Biały Potok) oraz hotel na Polanie Zgorzelisko, najwyżej położony w Polsce. Łącznie spółka ma 415 miejsc noclegowych w standardzie trzygwiazdkowym. Jest też właścicielem karczm Biały Potok, Chata Zbójnicka w Zakopanem, Szałas Pod Wilkiem na Polanie Zgorzelisko, restauracji Zajazd w Kuźnicach oraz kempingu Pod Krokwią. Ma 21 ha gruntów na terenie Zakopanego i gminy Poronin. Zatrudnia 179 osób. Jej przychody wynoszą około 20 mln zł, a strata systematycznie się zmniejsza. W tym roku po trzech kwartałach firma miała 11 mln zł zysku netto.

— Prywatyzacja Polskich Tatr jest ważnym wydarzeniem w branży. Zainteresowani jej zakupem mogą być zarówno inwestorzy krajowi, jak i zagraniczni — mówi Piotr Koszewski.

— To tak, jakbyśmy sprzedawali klub z Ligi Mistrzów. To dobra lokata kapitału. Dziwię się, że tak długo spółka pozostawała w rękach państwa —dodaje Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu