Polskie transakcje mniej warte

opublikowano: 31-01-2019, 22:00

Fuzji i przejęć w Polsce w ubiegłym roku było więcej niż wcześniej, ale miały przeciętnie mniejszą wartość, choć w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej inwestorzy wydawali więcej niż w poprzednich latach.

Z raportu „Emerging Europe M&A Report 2018/2019”, przygotowanego przez kancelarię CMS, wynika, że w 2018 r. w Polsce ogłoszono 323 transakcje, czyli o 12 proc. więcej niż w 2017 r., ale ich łączna wartość spadła do 6,5 mld EUR (około 28 mld zł), czyli prawie o 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku. — Do zainteresowania przejęciami w Polsce wciąż skłania podaż ciekawych aktywów oraz obserwowany wzrost gospodarczy, który daje nadzieję, że w podobnym tempie może rozwijać się nabywana spółka. Ponadto, obecny poziom wycen — urealniony w ostatnim czasie — pozwala obu stronom na efektywne zamykanie kolejnych transakcji, czego najlepszym dowodem jest rosnąca liczba ogłaszanych u nas fuzji i przejęć — mówi Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem transakcyjnym CMS w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu