Polskie wino popłynie na NewConnect

MZAT
opublikowano: 11-06-2013, 00:00

Zbiornikowi Goczałkowickiemu może być daleko do estetycznych uroków Doliny Loary, ale okazuje się, że w województwie śląskim można uprawiać winorośl — i produkować wino — tak samo jak w słynnych francuskich departamentach.

Na NewConnect debiutuje dziś spółka Agrotour, która zajmuje się m.in. dystrybucją wina Mnich i chce zarabiać na amatorach winiarskiej turystyki.

Z emisji prywatnej spółka zebrała 2,6 mln zł — i już zdążyła je wydać. — Pieniądze przeznaczyliśmy m.in. na zakup zajazdu Chata Nad Wisłą w Ustroniu oraz na remont karczmy regionalnej Stary Groń w Brennej. Część funduszy została zainwestowana w rozwój unikalnej działalności, związanej z dystrybucją wina Mnich oraz ofertą enoturystyczną [czyli turystyką winiarską — red.]. Dzięki temu zdywersyfikowaliśmy źródła przychodów — mówi Roman Gabryś, prezes Agrotour.

Do prezesa należy 58,16 proc. akcji spółki — a także dwuhektarowa uprawa winorośli, z których produkowany jest sprzedawany od lutego tego roku trunek. W 2012 r. Agrotour miał 0,78 mln zł przychodów i 73 tys. zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane