Polsko-norweskie partnerstwa technologiczne

opublikowano: 03-04-2019, 22:00

Pod koniec maja w norweskim Alesund odbędzie się giełda kooperacyjna dla małych i średnich graczy, którzy działają w branży błękitnych technologii.

W drugiej połowie roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) planuje ogłosić konkursy dotacyjne dla spółek, które chcą wdrażać innowacje produktowe lub procesowe w sektorze wód morskich i śródlądowych. Wsparcie będzie pochodziło z programu „Granty norweskie”. Szanse na dotacje będą miały nowe rozwiązania badawczo-rozwojowe na poziomie co najmniej firmy. Premiowane będą jednak innowacyjne projekty w skali kraju. Dotacje sfinansują 70 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięć.

Każda firma będzie mogła zdobyć grant w wysokości do 8 mln zł. Na wsparcie mogą liczyć spółki realizujące projekty w partnerstwie z norweskimi firmami. Podczas wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów z partnerami biznesowymi.

PARP i państwowa instytucja norweska Innovation Norway liczą, że w giełdzie wezmą udział polskie spółki z branż morskiej, portowej, turystycznej, a także inwestujące w zielone technologie.

Norweskie firmy będą szukały partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej. Wnioskodawcami mogą być mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski od co najmniej roku. Muszą mieć zamknięty przynajmniej jeden rok obrotowy i w ciągu ostatnich trzech lat osiągnąć przychody ze sprzedaży w wysokości 600 tys. zł. Udział w giełdzie jest bezpłatny. Oficjalnym językiem spotkań będzie angielski.

WAŻNA DATA

22.05

W tym dniu odbędzie się międzynarodowa giełda kooperacyjna w Oslo.

WIĘCEJ INFORMACJI

Sylwia Banaszkiewicz, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sylwia_banaszkiewicz@parp. gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy