Pomarańczowy boeing linii KLM

DI
opublikowano: 15-06-2016, 22:00

Linia KLM zaprezentowała samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo

Linia KLM zaprezentowała samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo — Boeing 777-300 nawiązuje do holenderskich korzeni KLM, podkreślając narodowy kolor Holandii. Jest on (cała reszta floty KLM jest niebieska) odpowiedzią na wpis na Facebooku, który pojawił się podczas ubiegłorocznego King’s Day. Linia zapytała wówczas: „Czy powinniśmy mieć pomarańczowy samolot na przyszłe obchody King’s Day?

#OrangeExperience”? Post zyskał aż 30 tys. polubień i 2,5 tys. pozytywnych reakcji. Pomarańczowy to oficjalny kolor holenderskiej rodziny królewskiej, wywodzącej się z dynastii Orańskiej-Nassau (ang. the House of Orange-Nassau), której nazwa pochodzi od dawnej posiadłości — Księstwa Orange. Dziś to symbol kraju i wyraz dumy narodowej Holendrów — akcentują go chętnie podczas różnych świąt. Koszulki piłkarzy reprezentacji w piłce nożnej, domy, a nawet woda w fontannach — wszystko można spotkać w tym właśnie kolorze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu