Pomorze: 100 mln zł na B+R

opublikowano: 30-12-2018, 22:00

Firmy z woj pomorskiego będą mogły powalczyć o granty na projekty badawczo-rozwojowe.

Agencja Rozwoju Pomorza ogłosiła konkurs z dotacjami dla MŚP lub ich partnerstw z działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego („Ekspansja przez innowacje”). Do podziału między wnioskodawców jest 100 mln zł.

Premiowane będą przedsięwzięcia, które wpisują się w jedną z inteligentnych specjalizacji województwa pomorskiego. Są to m.in. technologie offshore, portowo-logistyczne, ekoefektywne w produkcji, przesyle i zużyciu energii oraz paliw, a także medyczne. Dotacje sfinansują badania i prace rozwojowe, ochronę własności intelektualnej, zakup patentów i licencji, a także wdrożenie nowych technologii lub innowacyjnych usług w firmie. Granty pokryją też koszty inwestycji związanych z budową i rozwojem infrastruktury B+R. Minimalna i maksymalna wartość projektów zostanie ustalona w późniejszym terminie. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2019 r. Więcej informacji: www.rpo.pomorskie.eu.

WAŻNA DATA:

15.02 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski na dotacje z działania 1.1 RPO WP. Nabór zakończy się 29 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu