Pomorze oszczędza miliony

LUS, PAP
opublikowano: 22-04-2018, 22:00

Trójmiasto i okoliczne miejscowości dowiodły, że w grupie siła.

W ubiegłym roku, dokonując wspólnych zakupów publicznych, zaoszczędziły prawie 37 mln zł. Kilka lat temu wspólnych zakupów dokonywało zaledwie kilkanaście podmiotów. W 2017 r. zdecydowały się na nie 62 gminy i powiaty, a największą popularnością cieszył się zakup energii elektrycznej.

Do samorządów dołączyły uczelnie, Port Lotniczy Gdańsk, spółki komunalne, a nawet Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum Zamkowe w Malborku. Dzięki współpracy uzyskano cenę za 1MWh o 47 proc. niższą niż w cenniku i zaoszczędzono łącznie 30 mln zł. 16 kwietnia w Gdańsku została podpisana deklaracja prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów o przeprowadzeniu wspólnych zakupów w tym roku. Do grupy przystąpią m.in.: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Krynica Morska, Tczew, Pruszcz Gdański oraz jeszcze trzy powiaty i siedem gmin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: LUS, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu