Ponad 3 tys. ofert na targach pracy w Gdańsku

PAP
opublikowano: 16-04-2013, 13:41

Ponad 3 tysiące ofert pracy z Pomorza i zagranicy zostanie przedstawionych na międzynarodowych metropolitalnych targach pracy w środę w Gdańsku. W czwartek w tym mieście odbędzie się Europejski Dzień Pracy.

Międzynarodowe metropolitalne targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości organizowane są przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku i Wojewódzki Urząd Pracy.

Paweł Bardon z Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Gdańsku poinformował we wtorek PAP, że swoje oferty pracy przedstawi ok. 100 pracodawców z Pomorza i z zagranicy.

Szacuje się, że z zagranicy będzie około tysiąca ofert pochodzących głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii i krajów skandynawskich. Poszukiwani będą: inżynierowie, personel medyczny, specjaliści budowlani i stoczniowi oraz osoby do pracy w gastronomii i hotelarstwie.

„To będą typowe targi pracy i zainteresowani, poszukujący zatrudnienia, mogą przyjść ze swoim CV, porozmawiać z pracodawcą i złożyć dokumenty" - dodał. Osoby poszukujące pracy za granicą muszą mieć dokumenty napisane w języku angielskim lub w języku państwa, z którego pochodzi oferta.

Oprócz pracodawców, podczas targów swoją ofertę zaprezentuje ok. 100 instytucji, m.in. uczelnie, szkoły zawodowe oraz instytucje wspierające przedsiębiorczość. Odbędzie się też pokaz autoprezentacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, a także warsztaty, podczas których poszukujący pracy będą mogli wykonać diagnozę swoich kompetencji zawodowych.

Ubiegłoroczne targi odwiedziło ok. 10 tys. osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się znacznie więcej zainteresowanych oferta pracy.

Bardon zaznaczył, że WUP zachęcał Powiatowe Urzędy Pracy, aby zorganizowały bezpłatny transport dla osób ze swojego terenu, które chciałyby przyjechać do Gdańska. Zwrócił uwagę, że w tym roku podczas targów jest mniej wystawców niż w ubiegłym roku, kiedy łącznie było ich ok. 300.

W czwartek w Gdańsku odbędzie się Europejski Dzień Pracy. „To jest dzień informacyjny nie tylko dla osób, które chcą podjąć pracę, ale też naukę, staż, praktyki zawodowe, dowiedzieć się czegoś więcej na temat państw europejskich” – wyjaśnił Bardon.

Wezmą w nim udział także doradcy zawodowi z 11 państw, m.in. z Finlandii, Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Przedstawione zostaną możliwości, szanse i zagrożenia pracy za granicą. „Chcemy m.in. przestrzec przed pochopnymi decyzjami wyjazdu oraz informować na temat bezpiecznego korzystania z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy, co ciągle jest dużym zagrożeniem” – dodał Bardon.

Międzynarodowe Targi Pracy odbędą się w środę w Centrum Amber Expo przy ul. Żaglowej w Gdańsku, a Europejski Dzień Pracy - w czwartek w hotelu Scandic w Gdańsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu