Popyt szuka korekty

Adam Stańczak, DM BOŚ
opublikowano: 28-07-2015, 17:19

Wtorkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w sprzyjającym dla byków kontekście.

Spadkowe, ale zupełnie niezaskakujące zakończenie poniedziałkowych sesji na Wall Street wymieszało się z mocnym wzrostem indeksu B-Share na giełdzie w Szanghaju,  nastrojami korekcyjnymi na rynkach europejskich oraz solidarnym umocnieniem na rynkach ropy i miedzi. W efekcie, nie było właściwie pytania, czy dzień w Warszawie zacznie się od zwyżek, ale jak sprzyjające okoliczność zostaną wykorzystane przez stronę popytową. Z perspektywy końca sesji doskonale widać, iż kupujący nie zaprzepaścili swojej szansy i po trzech dniach konsolidacji pod psychologiczną barierą 2200 punktów, zaatakowali również techniczny opór w rejonie 2206 pkt. W istocie, już pierwsza połowa pokazała, iż rynek gra dziś szerzej, na co wskazywała większa aktywność kupujących nie tylko gorące ostatnio spółki, jak KGHM czy PKN, ale również mocno poobijany przez podaż sektor bankowy. Dowodem większej aktywności jest obrót w koszyku największych spółek, który już w pierwszej połowie sesji zbliżył się do 500 milionów złotych, a w finale przekroczył 900 milionów złotych. Bilansem dnia jest wzrost WIG20 wykreowany głównie na spółkach o dużej wadze dla indeksu - Orange, Pekao, PKO BP i PZU - przy godnym szacunku obrocie. Rynek cały czas wysyła sygnał, iż na obecnych poziomach cenowych podaż potrzebuje pomocy z rynków bazowych, bez których popyt skutecznie kontruje sprzedających, grając na korektę fali spadkowej. Niestety w bliskim terminie trudno oczekiwać zerwania korelacji z   nastrojami na rynkach bazowych. Nie ma wątpliwości, iż kolejne dwa dni będą podporządkowane komunikatowi Fed i danym z USA, a to oznacza większą wrażliwość GPW na impulsy z otoczenia. Wzrostowe powinny przesądzić o wybiciu WIG20 z konsolidacji górą i korekcie przeceny. Spadkowe pozwolą ocenić, na ile podaż naprawdę traci siłę, gdy WIG20 osuwa się pod 2200 pkt.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Stańczak, DM BOŚ

Polecane