Popyt wzmocnił złotego

Wojciech Dembiński
opublikowano: 06-04-2001, 00:00

Popyt wzmocnił złotego

W przeciwieństwie do sesji środowej, czwartkowe notowania walut na rynku międzybankowym zmieniały się nie tylko w rytm wahań parytetu euro/dolar, ale były uwarunkowane również czynnikami lokalnymi.

Kurs dolara na otwarciu ustalił się na poziomie 4,0270 zł. W ciągu dnia złoty znacznie zyskał na wartości w stosunku do waluty amerykańskiej i w przełomowym momencie za dolara płacono zaledwie 4,0030 zł. Przyczyną umocnienia złotego był znaczny popyt na naszą walutę, zgłoszony przez klienta jednego z większych banków. Za granicą doszło do spadku wartości euro i notowania tej waluty spadały w Polsce jeszcze szybciej. Po otwarciu na poziomie 3,6530 zł, wobec 3,6450 zł dzień wcześniej, euro staniało do 3,6064 na koniec dnia. Około godziny 16.30 za dolara płacono 4,0210 zł.

Na rynkach zagranicznych dolara wzmocnił się do euro. Zaważyła na tym zarówno niepewność co do obniżki stóp procentowych w ECB, jak i najnowsze prognozy dotyczące bezrobocia w Stanach Zjednoczonych, które inwestorzy odebrali jako sygnał zapowiadający następne cięcie stóp w USA. Notowania euro na międzynarodowym rynku spadły z 0,9071 do 0,8957 USD. Na koniec dnia, około godz. 16.30 cena waluty europejskiej wynosiła 0,8970 dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Dembiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Popyt wzmocnił złotego