Porażka Pesy w Sofii

opublikowano: 17-10-2017, 08:43
aktualizacja: 17-10-2017, 08:44

Skoda wygrała z Pesą rywalizację o dostawę 13 tramwajów do Sofii, wynika z informacji przekazanych przez serwis SeeNews.

Miejska spółka tramwajowa zdecydowała się podpisać kontrakt na dostawę 13 tramwajów ForCity Classic ze spółką Skoda Transportation. Jego wartość to 46,3 mln lewa (23,7 mln EUR).

SeeNews pisze, że oferta Skody wygrała choć była droższa niż Pesy, która chciała za tramwaje 44,8 mln lewa. O wyborze czeskiej oferty miały przesądzić kryteria techniczne.
Skoda Transportation dostarczy tramwaje w okresie 15 miesięcy i da na nie 61 miesięcy gwarancji. Czeska spółka ma także zapewnić szkolenie bułgarskich motorniczych.

Przedstawiciele Pesy podkreślają, że procedura przetargu formalnie się nie zakończyła i nie można wciąż mówić o jego ostatecznym rozstrzygnięciu. Uczestnikom przetargu przysługuje odwołanie od jego wyniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, seenews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Porażka Pesy w Sofii