Poręczenia dla MSP z Mazowsza

MBE
opublikowano: 19-01-2012, 00:00

Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych zabezpiecza pożyczki udzielane przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą zaciągnąć pożyczkę w Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), mogą się teraz ubiegać o jej zabezpieczenie, czyli poręczenie Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych (MFPK). Umożliwia to umowa, jaką w grudniu ARP podpisała z funduszem. Poręcza on do 70 proc. wartości pożyczki. MFPK to spółka samorządowa działająca non profit i największy regionalny fundusz poręczeniowy, który zapewnia wsparcie przedsiębiorcom z terenu Mazowsza.

To już drugi fundusz poręczeniowy o zasięgu regionalnym, z którym ARP nawiązała współpracę. W ubiegłym roku zawarła umowę z Agencją Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, która zarządza Funduszem Poręczeń Kredytowych i Wspierania Finansowego Fundstar. Z poręczeń tego funduszu mogą korzystać firmy z województwa świętokrzyskiego. ARP chce w ten sposób ułatwić przedsiębiorcom uzyskanie wymaganych zabezpieczeń oraz zwiększyć wykorzystanie przez przedsiębiorców pieniędzy oferowanych przez agencję, m.in. w ramach funduszu na poprawę efektywności energetycznej „Energopożyczka dla oszczędnych”. Pożyczkę tę przedsiębiorcy mogą zaciągnąć na poprawę efektywności energetycznej firmy, czyli wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia zmniejszające zużycie i obniżenie kosztów energii. Mogą z niej skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy. Maksymalna wielkość pożyczki wynosi 300 tys. zł. Wymagany jest wkład własny w wysokości minimum 10 proc. wnioskowanej kwoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane