Porsche podało ceny elektrycznego modelu

ŁO
opublikowano: 04-09-2019, 18:52

Po wielu miesiącach zapowiedzi porsche taycan wreszcie zadebiutował, a premiera odbyła się na trzech kontynentach. Ile trzeba wyłożyć? Tanio nie jest.

- Obiecaliśmy prawdziwe Porsche w epoce elektromobilności – fascynujący samochód sportowy, który nie tylko ekscytuje swoją techniką i dynamiką jazdy, ale wzbudza też pasję u ludzi na całym świecie, zupełnie jak jego legendarni poprzednicy. Teraz spełniamy tę obietnicę - mówi Michael Steiner, członek zarządu Porsche ds. badań i rozwoju. 

Wyświetl galerię [1/3]

Porsche taycan

ARC

Na początek Niemcy rzucają na rynek najmocniejsze wersje: taycan turbo i turbo S. Później pojawią się słabsze. Przedstawiciele spółki mówią sporo o nowej erze i raczej nie jest to przesadza, bo inwestycje w rozwój elektrycznych aut sięgną do 2022 r. okrągłych 6 mld EUR. 

Polskie ceny taycana turbo zaczynają się od 650 tys. złotych, natomiast na taycana turbo S trzeba wydać co najmniej 790 tys. złotych.  

Porsche przestawia się na prąd, ale nie rezygnuje ze sportowego stylu i dobrych osiągów. Taycan turbo S ma do dyspozycji 761 koni mechanicznych i przyspiesza „do setki” w 2,8 sekundy. Przy jeździe bez takich szaleństw zasięg wynosi 412 km. Nowe porsche jest pierwszym seryjnie produkowanym samochodem o napięciu systemowym 800 V.  

- W idealnych warunkach ładowania czas „tankowania” akumulatora w zakresie od 5 do 80 proc. stanu naładowania wynosi 22,5 minuty - informuje producent.  

Światowa premiera taycana odbyła się w tym samym czasie na trzech kontynentach. Wodospad Niagara symbolizuje energię wodną, Neuhardenberg pod Berlinem energię słoneczną, a wyspa Pingtan energię wiatrową.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu