Portfel PB przejdzie lifting

Rusza zapowiadana w ubiegłym tygodniu przebudowa Portfela PB. Rozpoczynamy od zakupu papierów Leny Lighting.

W ciągu ostatnich trzech tygodni redakcyjny portfel zyskał na wartości blisko 5 proc. To w największym stopniu zasługa zwyżek papierów Getin Noble (+11 proc.), Apatora i Getin Holding (po +9 proc.) oraz Impexmetalu (+7 proc.). Zaostrza to nasz apetyt na zyski, bo w tym roku portfel spisywał się słabiej od indeksu WIG. Ruszamy więc z jego przemeblowaniem.

Zmodyfikowaną strategię postanowiliśmy oprzeć na spółkach zgłoszonych przez Pawła Malika, zwycięzcę konkursu, jaki ogłosiliśmy na portalu pb.pl. Na początek wzbogacimy portfel o papiery Leny Lighting, które w głosowaniu internautów zdobyły jeden z najlepszych wyników (13 proc. wskazań), ustępując tylko Ropczycom.

„Przed reprezentowaną przez spółkę branżą oświetleniową rysują się dobre perspektywy, bo wiele przedsiębiorstw będzie przechodzić na technologię LED” — argumentuje Paweł Malik. Wielkopolska spółka to prawdziwy nieoszlifowany fundamentalny diament. W pierwszych trzech kwartałach, nawet mimo spowolnienia gospodarczego, przychody wzrosły o 10 proc., a zyski nawet o 30 proc. Mimo sporych zwyżek (kurs wzrósł w ciągu roku o 55 proc.) wcale nie wygląda na przewartościowaną.

Wskaźnik cena/zysk nie przekracza 8, a papiery są notowane poniżej wartości księgowej. W ubiegłym miesiącu doszło też do istotnego rozstrzygnięcia technicznego. Kurs wybił się górą z budowanej od czterech lat formacji trójkąta. Po wykonaniu modelowego ruchu powrotnego kurs znów ruszył na północ. To dobry moment, by wskoczyć do odjeżdżającego pociągu. Dlaczego? W długim terminie rysuje się możliwość odwrócenia dużej części strat z gwałtownej przeceny rozpoczętej w 2007 r.

Złożyliśmy zlecenie kupna akcji za 800 zł, czyli 10 proc. wartości całego portfela. Limit to cena ze środowego zamknięcia. Zlecenie będzie obowiązywało przez tydzień. Zdecydowaliśmy się też sprzedać pakiet akcji Midasa. To spółka, która przynosiła nam dotychczas straty. Nadal pozytywnie postrzegamy jej fundamenty, jednak technika wskazuje, że kurs może znaleźć się pod presją.

Wszystko przez zbliżającą się linię trendu spadkowego. Odkupienie akcji rozważymy, jeżeli oczekiwana przez nas przecena dojdzie już do skutku lub przeciwnie — gdy kupującym uda się zanegować niekorzystny sygnał. Znakiem, że tak się dzieje, będzie wyjście notowań powyżej pułapu 71 groszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy