Portfele bogaczy: tydzień strat tytanów

DI, Bloomberg
opublikowano: 29-03-2014, 17:47

Majątek Marka Zuckerberga, założyciela portalu Facebook, pomniejszył się w mijającym tygodniu 3,1 mld USD.

Fortuna założyciela i prezesa najpopularniejszego portalu społecznościowego świata ucierpiała z powodu spadającego kursu spółki na giełdzie. Akcje Facebooka potaniały o 11 proc. po tym jak firma ogłosiła, że kupuje producenta okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus VR.  

Facebook przejął ten start-up za co najmniej 2 mld USD. Według Bloomberg Billionaires Index, Zuckerberg jest na 22 miejscu na liście światowych bogaczy z majątkiem sięgającym 27 mld USD.  

Młody miliarder z Facebooka nie jest jedynym przedstawicielem branży nowych technologii, którego majątek uszczuplił się w ostatnim tygodniu. Sergey Brin i Larry Page, twórcy Google, razem stracili także 3 mld USD. Z kolei Jeff Bezos, prezes internetowego detalisty Amazon.com stracił 1,9 mld USD.  

Lista najbogatszych według Bloomberga

Najbogatszym człowiekiem świata pozostaje Bill Gates, założyciel koncernu Microsoft i inwestor, którego majątek Bloomberg szacuje na 79 mld USD. Amerykanin wyprzedza Carlosa Slima z Meksyku, którego fortuna sięga 65,5 mld USD oraz odzieżowego potentata Amancio Ortegę z bogactwem sięgającym 63,8 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu