Portugalia sprzedaje papiery, euro rośnie

Łukasz Wosch
13-01-2011, 00:00

W środę euro nadal zyskiwało do dolara. Inwestorzy spodziewali się, że aukcja obligacji portugalskich będzie udana i mieli rację. Kurs EUR/USD pokonał barierę 1,30. Przetarg zakończył się dużym sukcesem, a popyt na obligacje był prawie trzykrotnie większy od podaży. Dziś inwestorzy będą sledzić aukcję obligacji hiszpańskich. Tu też nie powinno być niemiłych niespodzianek.

Złoty zyskał wczoraj po kilka groszy do głównych walut. Inwestorzy nadal spodziewają się podwyżki stóp procentowych już na najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (19 stycznia), co zostało uzgędnione w obecnych kursach. Wsparciem dla notowań złotego były również dobre nastroje na europejskich rynkach kapitałowych. Jeżeli tak będzie w najbliższych dniach, to złoty powinien pozostać silniejszy przynajmniej do decyzji w sprawie stóp procen- towych.

Łukasz Wosch

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wosch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Portugalia sprzedaje papiery, euro rośnie