Poseł PiS doniósł na premiera

Agnieszka Morawiecka
opublikowano: 13-01-2003, 00:00

Do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie trafiło zawiadomienie posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o popełnieniu przez premiera Leszka Millera przestępstwa niezawiadomienia o płatnej protekcji Lwa Rywina wobec Agory.

W środę Ziobro złożył ten wniosek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. W piątek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej, która już prowadzi śledztwo w sprawie Lwa Rywina, poinformował, że sprawa trafiła do tej prokuratury i będzie toczyła się raczej odrębnie od śledztwa dotyczącego Rywina.

Zgodnie z prawem, prokuratura ma 30 dni na wszczęcie formalnego śledztwa lub odmowę jego podjęcia.

Zdaniem posła, premier jeszcze w lipcu ubiegłego roku otrzymał informację, jak również dowody, które w wysokim stopniu uwiarygodniały prawdopodobieństwo przestępstwa.

Zdaniem posła, na mocy art. 304 par. 2 kpk na premierze ciążył prawny obowiązek niezwłocznego powiadomienia policji lub prokuratury o tym, że dotarła do niego wiadomość o przestępstwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poseł PiS doniósł na premiera