Poszukaj zleceń za oceanem

SACH
opublikowano: 27-02-2012, 00:00

Okazją do zdobycia zleceń i partnerów biznesowych będzie dla polskich firm misja gospodarcza do Kolumbii i Panamy.

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) organizuje dla polskich przedsiębiorców misję za Atlantyk. Wyjazd do Kolumbii i Panamy odbędzie się od 19 do 25 marca. W ramach wydarzenia organizowanego przy współpracy ambasad obu krajów przewidziane jest m.in. Polsko-Kolumbijskie Forum Gospodarcze w Bogocie, wizyta na XXX Międzynarodowych Targach Wielobranżowych „Expocomer 2012” oraz Forum Gospodarcze w Panamie i wizyta na Kanale Panamskim. Odbędą się też indywidualne rozmowy handlowe z przedstawicielami tamtejszych przedsiębiorstw podczas spotkań B2B.

Według Ambasady RP w Bogocie, polscy przedsiębiorcy mają duże możliwości rozwoju eksportu, m.in. jeśli chodzi o górnictwo węglowe (maszyny i urządzenia, sprzęt ratownictwa górniczego, usługi projektowo-techniczne) i gospodarkę morską (modernizacja portów, regulacja i pogłębianie kanałów, przemysł stoczniowy, konsulting). Duże szanse na handel i współpracę istnieją także w lotnictwie (głównie samoloty rolnicze i do gaszenia pożarów, transportowe, treningowe i śmigłowce), kolejnictwie (szyny, tabor, akcesoria) i transporcie miejskim (autobusy). Partnerów do biznesu powinny znaleźć również firmy zajmujące się sprzętem gospodarstwa domowego i produktami chemicznymi, w tym nawozami.

Z kolei jeśli chodzi o eksport do Panamy, istnieje zapotrzebowanie m.in. na opony, preparaty do prania, papierosy, tkaniny, części do silników, okucia, artykuły wyposażenia wnętrz oraz papier i karton. W imporcie dominują dwie pozycje: remonty statków i banany. W ramach misji KIG gwarantuje polskim przedsiębiorcom rezerwację i wykup biletów lotniczych samolotem rejsowym na trasie: Warszawa — Bogota — Panama — Warszawa oraz transport lokalny w obu krajach. Zapewnia także pomoc merytoryczną, program turystyczny i udział w spotkaniach oficjalnych i biznesowych z udziałem tłumaczy. Izba wyda informator o polskich uczestnikach misji i inne materiały promocyjne oraz przygotuje informacje dotyczące warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Kolumbii i Panamie.

KONTAKT

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.kig.pl/znajd-zagranicznego-partnera/misjewyjazdowe

WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELA:

Maria Nowakowska Biuro Współpracy z Zagranicą Krajowa Izba Gospodarcza tel.: +48 22 630-97-83 fax: +48 22 828-41-99 e-mail: mnowakowska@kig.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane