Poszukiwane firmy z potencjałem

opublikowano: 15-11-2012, 00:00

Rusza piąta edycja konkursu „Capital Express dla firm z potencjałem”. To opcja dla MSP szukających inwestora.

Nawet najlepszy produkt nie sprzeda się sam. Umiejętna prezentacja i łatwość w pozyskiwaniu zaufania klienta są więc na wagę złota. Nie tylko w handlu. Ta sama zasada obowiązuje w relacji z inwestorem.

— Autorzy dobrych pomysłów biznesowych mają często ogromny problem ze zdobyciem finansowania, zarówno w formie dłużnej, jak i o charakterze udziałowym. Przedsiębiorcy wiedzą, jak prowadzić swoje firmy, jak budować ich wartość, ale nie zawsze potrafią swoje pomysły i plany inwestycyjne w sposób atrakcyjny przestawić inwestorom. Chcemy im to ułatwić — mówi Monika Batko, koordynator programu Capital Express. I zachęca do nadsyłania zgłoszeń do konkursu „Capital Express dla firm z potencjałem”.

Każdy uczestnik otrzyma kartę oceny potencjału wzrostu przedsiębiorstwa, a sześciu najlepszych również pomoc profesjonalistów w przygotowaniu przedsiębiorstwa do pozyskania kapitału. W skład tej usługi wchodzi 10 godzin doradztwa (wsparcie w zakresie organizacyjnym, prawnym i biznesowym), przygotowanie teasera inwestycyjnego i prezentacja przedsięwzięcia wybranej grupie inwestorów. Uczestnicy powalczą również o tytuł „Firma z potencjałem”.

W konkursie mogą wziąć udział spółki prawa cywilnego i przedsiębiorstwa prowadzone przez osoby fizyczne oraz spółki prawa handlowego. To szansa także dla start-upowców, którzy dopiero wchodzą w świat biznesu. Tym razem bardziej niż długość stażu liczy się sam pomysł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu