POT: w 2001 r spadła liczba przyjazdów turystycznych

Administrator
04-01-2002, 19:42

W 2001 roku odwołano 60-90 proc. przyjazdów turystycznych do Polski. W tym roku ich liczba spadnie prawdopodobnie o 30-40 proc., podał PAP powołując się na raport Polskiej Organizacji Turystycznej. Załamanie rynku turystycznego, zarówno w Polsce jak i na całym świecie, to głównie skutek zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie 11 września ubiegłego roku.

W 2001 roku odwołano 60-90 proc. przyjazdów turystycznych do Polski. W tym roku ich liczba spadnie prawdopodobnie o 30-40 proc., podał PAP powołując się na raport Polskiej Organizacji Turystycznej.

Załamanie rynku turystycznego, zarówno w Polsce jak i na całym świecie, to głównie skutek zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie 11 września ubiegłego roku.

Polska Organizacja Turystyczna poinformowała, że w 2001 roku wyraźnie spadła tzw. turystyka biznesowa, mniej osób korzystało z kwater agroturystycznych, zmniejszyła się liczba osób korzystających z hoteli i znacznie spadł popyt na podróże lotnicze.

Przedstawiciele branży turystycznej chcą, by rząd ujednolicił stawki podatku od usług turystycznych dla wszystkich biur podróży w kraju oraz stworzył kompleksowy system informacji turystycznej. Domagają się także równego traktowania krajowych i zagranicznych firm turystycznych, wyeliminowania podmiotów działających nielegalnie oraz kredytów

preferencyjnych dla polskich biur podróży.

W branży turystycznej zatrudnionych jest w Polsce ponad 200 tysięcy osób.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / POT: w 2001 r spadła liczba przyjazdów turystycznych