"Potrzebujemy więcej, a nie mniej Europy"

KŁ, CNBC
opublikowano: 24-05-2013, 10:39

Mario Draghi prezes Europejskiego Banku Centralnego przekonuje, że strefa euro jest stabilniejsza niż rok temu, ale region potrzebuje większej integracji, a Wielka Brytania powinna być jej częścią, informuje CNBC.

- Możemy spokojnie powiedzieć, że Europejska Unia Monetarna (EMU) jest dzisiaj stabilniejsza niż rok temu. Odpowiedzią na ten kryzys nie jest mniej Europy, ale więcej. EBC jako instytucja stojąca na czele integracji europejskiej odegrał aktywną rolę w walce z kryzysem – powiedział Draghi.

Rynki „są pewne, że euro jest silną i stabilną walutą”, przekonywał niemal rok po tym jak EBC zobowiązał się „uczynić wszystko co konieczne”, by wesprzeć wspólną walutę.

Dodał jednak, że sytuacja gospodarcza w regionie jest trudna i rządy powinny kontynuować reformy i dążyć do unii bankowej.

- Kryzys, z którym teraz się zmagamy ma wiele twarzy, a to oznacza, że polityka walki z nim powinna również być zróżnicowana i musi w nią być zaangażowane różne instytucje – podkreślił.

Mario Draghi, fot. Bloomberg
Mario Draghi, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Polecane