Powiało wiosną na GPW

Środowa sesja na GPW zakończyła się zdecydowaną kontrą popytu. WIG20 zyskał 1,3 proc. po tym, jak wczoraj znalazł się najniżej od miesiąca.

Pomogło w tym odbicie na giełdach z zachodu kontynentu (DAX zyskał 0,2 proc.). Równie dużym zainteresowaniem nie cieszyły się już jednak małe i średnie spółki. mWIG40 nie zmienił wartości, a sWIG80 zyskał jedną trzecią proc.

O 0,1 proc. przeceniono papiery Asseco Poland . Cenę docelową dla spółki do 49,1 zł  obciął Erste Bank, który utrzymał rekomendację „trzymaj”. O ponad 3 proc. podrożały papiery PZU. Kupujących nie zniechęciło obniżenie przez bank Morgan Stanley rekomendacji dla papierów spółki do "niedoważaj”. 5,5 proc. zyskały notowania NWR. Trzymanie akcji spółki zalecił Erste Bank.

14 proc. zwyżkę zanotowały papiery Sfinksa. Prezes spółki Sylwester Cacek twierdzi, że w tym roku możliwy jest dwucyfrowy wzrost wyników. O 0,4 proc. podrożały papiery Forte. Akumulowanie akcji, z ceną docelową 14,7 zł, zalecili analitycy DM BDM. 0,6 proc. straciły jednak papiery Impela. Inwestorów nie zadowoliła obietnica wypłaty dywidendy sięgającej 1,5 - 2 zł na akcję, złożona przez prezesa Impela, Grzegorza Dzika.

O prawie pół proc. podrożały akcje ZPUE, których notowania znalazły się najwyżej od czterech i pół roku. Kupno papierów, z ceną docelową 310 zł zalecił DM PKO BP. Prawie o 4 proc. w górę poszły notowania Elektrobudowy, wycenionej przez biuro na 145 zł, czyli zaledwie 3 proc. powyżej obecnej ceny rynkowej. Blisko 1 proc. dały zarobić akcje Seco/Warwick. Jak poinformował prezes Paweł Wyrzykowski, w 2013 r. spółka planuje zamknięcie transakcji przejęcia spółki w Indiach, uruchomienie zakładu w Rosji oraz podjęcie decyzji ws. strategii wobec rynku brazylijskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Powiało wiosną na GPW